OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Policisté z pelhřimovského dopravního inspektorátu vyšetřují okolnosti nehody podnapilého řidiče, který se na policii sám přišel udat.

Dopravní nehoda se měla stát 8. listopadu zhruba půl hodiny před půlnocí na okraji Humpolce ve směru jízdy od obce Brunka. Řidič Renaultu Megane Scenic při průjezdu prudkou pravotočivou zatáčkou přejel vlevo do protisměru a mimo komunikaci, kde narazil do vzrostlého stromu. Hmotná škoda na vozidle dosáhla částky 20 tisíc korun.

REKLAMA

Po nehodě se devětapadesátiletý muž pěšky vydal na obvodní oddělení policie událost oznámit. Uvedl také, že pil před jízdou alkohol. Dechová zkouška potvrdila více než dvě promile alkoholu v dechu. Opakované dechové zkoušce se řidič po výzvě odmítl podrobit. Protože si stěžoval na bolesti hlavy, přivolali mu policisté na obvodní oddělení zdravotnickou záchrannou službu. Posádka muže následně převezla k ošetření do nemocnice v Pelhřimově, kde se kromě jiného podrobil lékařskému vyšetření na zjištění ovlivnění alkoholem, spojenému s odběrem krve. Poté byl z nemocnice propuštěn.

Z Pelhřimova se muž vydal pěšky do Humpolce. Na silnici I/34 u obce Služátky ho kolem druhé hodiny v noci potkala službu konající policejní hlídka z obvodního oddělení Pelhřimov. Muž se po silnici pohyboval velice neukázněně a nebezpečně, nebyl vybavený reflexním prvkem a nešel po levé straně komunikace. Pod vlivem alkoholu vstupoval do pravého jízdního pruhu, kudy projížděla vozidla. Policisté muže vyzvali k provedení dechové zkoušky, což opakovaně odmítl. Hlídce říkal, že jde domů do Humpolce. Policisté muže upozornili, že bude z důvodu neuposlechnutí výzvy zajištěn, načež se výtečník pokoušel z místa utéct a snažil se přelézat svodidla.

Vzhledem k tomu, že svým jednáním bezprostředně ohrožoval svůj život a bezpečnost ostatních účastníků silničního provozu, policisté ho zajistili a převezli k vystřízlivění na protialkoholní záchytnou stanici do Jihlavy. Muž je podezřelý z přestupků v dopravě a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky.

REKLAMA