OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Letošní první případ vraždy prověřují od pondělního časného rána kriminalisté z odboru obecné kriminality krajského policejního ředitelství. Na ubytovně v Humpolci byl nalezen mrtvý muž. Jednalo se o pětačtyřicetiletého cizího státního příslušníka.

V pondělí 21. srpna časně ráno, krátce před půl třetí, přijali policisté na lince 158 oznámení o tom, že se na chodbě humpolecké ubytovny nachází člověk nejevící známky života. Na místo události vyjela zdravotnická záchranná služba a nejbližší policejní hlídky. Muže se nepodařilo resuscitovat a prvotní ohledání těla prozradilo, že na jeho úmrtí může mít podíl cizí osoba. Policisté na místě zadrželi podezřelého jednapadesátiletého cizince.

REKLAMA

Věc si na místě převzal krajský výjezd služby kriminální policie a vyšetřování. Kriminalisté na místě pracovali až do pondělních večerních hodin, především důkladně ohledávali místo činu, zajišťovali upotřebitelné stopy a vyslýchali možné svědky události.

„Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy. K přesnému stanovení příčiny úmrtí byla u cizince nařízena soudní pitva. Osoba podezřelá z tohoto činu byla umístěna do policejní cely a my jsme pokračovali v rámci trestního řízení v provádění dalších procesních úkonů,“ doplnil vedoucí odboru obecné kriminality krajského policejního ředitelství Pavel Kubiš s tím, že v současném stádiu prověřování nelze k případu poskytnout žádné další informace.

REKLAMA