OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

pivni_etiketyProstory Muzea Vysočiny v Pelhřimově hostí od 14. února 2011 výjimečnou výstavu blízkou oblasti pivovarnictví. Návštěvníci mohou shlédnout expozici pivních etiket až do 27. března 2011. Soukromá sbírka pana Rudolfa Fojtíka z Pelhřimova se během několika let rozrostla až na 5000 exponátů. Zájemci mají možnost si prohlédnout nejen etikety, ale i pivní tácky a několik desítek originálních půllitrů.

Až pět tisíc reklamních předmětů včetně etiket, štítků a pivních tácků je k vidění v soukromé sbírce pana Rudolfa Fojtíka z Pelhřimova, který svou sbírkou zahájil před sedmi lety tím, že jednoduše odlepil z láhve piva první etiketu, která se mu líbila. Jak uvádí sběratel: „Chci, aby si návštěvníci výstavy uvědomili, že s pivem není spojena jen jeho konzumace, ale i umění a část historie, které jsou na etiketách zachyceny.“ Jedny z nejzajímavějších exponátů jsou tzv. razidla s logy pivovarů. Výstava obsahuje předměty celkem jednoho sta pivovarů z celé České republiky. Pan Fojtík dodává, že se jako hrdý obyvatel Vysočiny zaměřil především na předměty pocházející z pivovarů na Vysočině.

Dveře Muzea Vysočiny Pelhřimov jsou otevřena pro širokou veřejnost každý den v týdnu. Více informací naleznete na stránkách muzea www.muzeumpe.cz.REKLAMA