OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

pozar_dum_demolice_ikonaPět jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů včera dopoledne 25. října 2010  vyjelo k  požáru domu v Hořepníku na Pelhřimovsku. Požár byl na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina ohlášen ve čtvrt na jedenáct dopoledne.

Průzkumem místa zásahu hasiči zjistili, že hoří rodinný dům určený k demolici. Na likvidaci požáru bylo nasazeno několik vodních proudů. Uvnitř domu a v bezprostředním okolí  uživatel skladoval velké množství převážně hořlavého materiálu (noviny, časopisy, matrace, koberce atd.) z tohoto důvodu byla na hašení použita také těžká a střední pěna.  Jednotky se dále zaměřily na ochranu okolních budov. Na místo události byl povolán pracovník energetické společnosti, který odpojil hořící budovu a několik sousedních domů od přívodu elektrické energie. Z hořícího domu hasiči evakuovali několik tlakových lahví.  Před polednem se jednotkám podařilo požár lokalizovat. K rozšíření požáru na okolní budovy nedošlo.


pozar_horepnik_dum_26102010__8pozar_horepnik_dum_26102010__5

Hasiči rozebrali střešní konstrukce domu. V půl jedné odpoledne byla do okolních domů obnovena dodávka elektrické energie. Dohled nad požářištěm převzala do ranních hodin místní jednotka sboru dobrovolných hasičů.

Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Dle majitele škoda požárem  nevznikla (jednalo se o dům určený k demolici). Příčinou požáru byla nedbalost uživatele domu, kdy ponechal bez dozoru uvnitř domu hořící svíčku.

U události zasahovaly jednotky profesionálních hasičů ze stanic Pacov a Pelhřimov společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Pacova, Košetic a Hořepníku.

pozar_horepnik_dum_26102010__9
REKLAMA