Klaudiánova nemocnice zkvalitňuje péči o pacienty s nemocnými cévami

Aby byla péče o angiologické pacienty (pacienti s onemocněním cév) komplexní, je třeba, aby spolu úzce spolupracovalo hned několik oddělení nemocnice. V Klaudiánově nemocnici se tak těmto pacientům dostává kvalitní a vysoce odborné multioborové péče, kdy spolu úzce spolupracují odborníci z interny, chirurgie, radiologie a kožního oddělení. Díky nejmodernějším přístrojům se dostává pacientům v Mladé Boleslavi nejlepší péče.

Číst dál...

Klaudiánova nemocnice má novou magnetickou rezonanci a mamograf

V Klaudiánově nemocnici slouží dva nové přístroje na radiodiagnostickém oddělení: magnetická rezonance a mamograf. Ve středu 9. ledna byly tyto přístroje oficiálně uvedeny do provozu. „Jsme velmi rádi, že tento přístroj naše nemocnice má. Jedna z mála okresních nebo oblastních nemocnic, která magnetickou rezonanci má, protože ve většině jsou tyto přístroje pouze na vyšších nebo centrových pracovištích,“ řekl předseda představenstva Klaudiánovy nemocnice Ladislav Řípa.

Číst dál...

Město přispěje na opravu dalších objektů v městské památkové zóně

Rada města souhlasila 9. 8. s poskytnutím finančního příspěvku města v rámci Městského programu regenerace městské památkové zóny 2018 celkem čtyřem majitelům nemovitostí. Jak řekl primátor Raduan Nwelati, rada zároveň souhlasila se změnou Zásad pro poskytování dotací z městského Programu regenerace městské památkové zóny Mladá Boleslav.

Číst dál...

Při zalévání zeleně pomáhají i dobrovolní hasiči

V Mladé Boleslavi v současných tropických teplotách se stalo zalévání zeleně jednou z priorit. Kromě každodenního zalévání, které provádí po celém městě společnost Compag, začali na podnět primátora Raduana Nwelatiho pomáhat i dobrovolní hasiči z Podlázek. Ti ve čtvrtek dopoledne zalévali s pomocí své cisterny zeleň na třídě V. Klementa. Zároveň již město objednalo 200 speciálních zálivkových vaků. Prvních pět vaků již využívá při dodávání potřebné vláhy mladým stromům v Palackého ulici.

Číst dál...

U Krásné louky pokračuje stavba nové loděnice

U Krásné louky nedaleko řeky Jizery pokračuje výstavba nové loděnice s klubovnami, která vzniká na místě staré loděnice. Demoliční práce skončily na prahu léta a v současné době pokračuje stavba pilotů, na nichž bude stát další podlaží s klubovnami. "Jsem rád, že i přes to úmorně teplé počasí stavba pokračuje," řekl náměstek primátora Daniel Marek, který se přijel ve čtvrtek na stavbu podívat.

Číst dál...

Město si objedná pronájem optických vláken pro kamerový systém

Rada města schválila 9. 8. zadávací dokumentaci veřejné zakázky na pronájem nenasvícených optických vláken pro připojení 30 kamerových bodů pro městský kamerový dohledový systém městské policie. "Je to zakázka na deset let, roční náklady se odhadují na 800 až 900 tisíc korun ročně," řekl primátor Raduan Nwelati

Číst dál...

Největší herní prvek v podobě hradu je hotov, naplno přístupný bude během příštího týdne

Mladá Boleslav má v Novém parku v areálu bývalého minigolfu novou atrakci v podobě boleslavského hradu, která je největším herním prvkem ve městě. Stavbu dnes zhotovitel předal zástupcům města. Jak řekl na místě primátor Raduan Nwelati, je potřeba ještě dokončit terénní úpravy a některé další menší práce, aby mohl být tento herní prvek naplno otevřen dětem během příštího týdne.

Číst dál...

REKLAMA