OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Chemostacionář pro onkologické pacienty je kompletně vybavený. V pořadí již pátý Vánoční pokoj jihlavské nemocnice tak dostal podobu, jakou si na oddělení představovali. Pacienti mají nová křesla, sedačky nebo tablety se sluchátky, které jim mají zpříjemnit pobyt v nemocnici během chemoterapií.

Princip Vánočního pokoje je jednoduchý. Na stránkách www.nemji.cz/vanocnipokoj si vybere veřejnost věc, na kterou chce přispět. Dárci napíší položku, kterou si vybrali, a my zašleme platební podklady a na stránkách ji označíme jako obsazenou. Peníze na vybavení se vybírají do Štědrého dne.

REKLAMA

Foto zdroj: Nemocnice Jihlava

O uplynulých Vánocích nešlo o opravu a vybavení klasického pokoje, ale chemostacionáře. Ten sice sídlí v nově opraveném interním pavilonu, cílem ale bylo pořídit pro pacienty a jejich blízké nové také vybavení. „Chemostacionář slouží k ambulantnímu podávání cytostatik. Vlastní aplikace léků trvá několik minut až hodin a opakuje se v pravidelných intervalech,“ popisuje primář onkologického oddělení Lubomír Slavíček. Denně místem projde kolem dvaceti pacientů různého věkového rozpětí. „Momentálně využíváme devět křesel pro aplikaci. Právě křesla jsou místem, kde naši pacienti tráví nejvíce času,“ popisuje vrchní sestra onkologického oddělení Barbora Versteegová a dodává, že cílem bylo učinit prostředí pro pacienty atraktivním a vyřešit jej citlivě s ohledem na jejich pohodlí a soukromí.

Díky dárcům se tedy pořídila nová křesla, tablety se sluchátky nebo pohovky do čekárny. V roce 2013 se podařilo vybrat 117 500 korun, za které se opravilo zázemí pro hospitalizované děti a jejich doprovod. V roce 2014 to byla částka 101 169 korun, díky nimž „prokouklo“ zázemí pro tři pacienty na traumatologicko-ortopedickém oddělení. V roce 2015 lidé přispěli 107 450 korun na pokoj na gynekologii. V roce 2016 se částka vyšplhala na 226 330 korun, přičemž jihlavská firma Bosch Diesel darovala stotisícový výtěžek z akce Svařák 2016. Na poslední Vánoční pokoj se sešlo 110 214 korun. „Děkujeme moc všem dárcům!“ vzkázala mluvčí jihlavské nemocnice Monika Zachrlová.

REKLAMA