OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Jihlavští policisté se na veřejnost obracejí s žádostí o spolupráci při prověřování případu krádeže. Zákaznice při nakupování v obchodě přišla o svoji peněženku. Kamerové záznamy odhalily, jak se čin odehrál.

Ke krádeži došlo ve čtvrtek 31. května v jihlavském obchodním centru v Hradební ulici. „Zákaznice přišla do obchodu před čtvrtou hodinou odpoledne, kabelku měla zavěšenou přes rameno. Věnovala se výběru zboží, prohlížela si vystavené oblečení a nevěnovala příliš pozornosti ženě, která se pohybovala v její těsné blízkosti. Prostor rukou si neznámá žena maskovala oblečením, které předtím vzala ze stojanu. K zákaznici prodejny se přibližovala od jejích zad a snažila se z její kabelky vytáhnout peněženku. To se jí po opakovaných pokusech nakonec podařilo. Když neznámá žena peněženku získala, z obchodu odešla,“ sdělila policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že okradená zákaznice si vůbec nevšimla, že o svoji peněženku v obchodě přišla. Z prodejny odešla a pokračovala v obchodním centru v dalším plánovaném směru. To, že byla okradena, zjistila až později.

REKLAMA

V peněžence měla její majitelka kromě peněz uložené doklady, platební kartu a stravenky, vznikla jí škoda necelé dva tisíce korun.

Případ okradená žena následně oznámila policii a policisté ho začali prověřovat. Zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a přečinu neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Policisté provedli na místech, kde se okradená žena v obchodním centru pohybovala, důkladné šetření, vyhodnotili kamerové záznamy a podařilo se jim zjistit prodejnu, ve které byla okradena, i to, jak k činu došlo. Policisté v současné době pátrají po totožnosti ženy, která je zachycena na kamerovém záznamu. Žena měla středně dlouhé blond vlasy stažené do copu a na očích nasazené brýle. Oblečené měla modré riflové kalhoty v délce nad kotníky a letní plášť bez zapínání dlouhý ke kolenům s tříčtvrtečními rukávy, který měl nápadný vzor. Přes jedno rameno měla žena zavěšený tmavý batoh.

Zdroj: Policie ČR

„Žádáme občany, kteří ženu na kamerovém záznamu poznají nebo mají informace o tom, kde se v současné době nachází či pohybuje, aby se přihlásili na tísňové lince 158,“ dodala Jana Kroutilová.

REKLAMA