OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Přišlo září a v domově na Starém Městě už je tradicí Telčský desetiboj. Také letos vedle seniorů z domovů na Vysočině soutěžili i senioři z Raabsu an der Thaya. S hladkým průběhem celé akce pomáhali nejen zaměstnanci domova a dobrovolníci, ale také žáci základních škol v Telči a jejich učitelé.

 

REKLAMA

telcsky desetiboj seniori DPS TELC 1

Bylo krásné počasí, a tak jsme mohli soutěžícím nabídnout příjemné prostředí naší zahrady. Senioři prověřili svoji manuální zručnost např. jako zlatokopové při hledání mincí v písku nebo při svazování hada z šátků, schopnost orientace využili při hledání cesty v bludišti nebo při skládání puzzle, paměť a představivost byly důležité při hádání předmětů schovaných v sáčku, jazykové dovednosti se uplatnily při skládání slov a vytváření slovních skupin. Každého „potrápila“ trochu jiná disciplína, každý vynikal v něčem jiném.

telcsky desetiboj seniori DPS TELC 2

Slavnostní atmosféru předávání cen vítězům podtrhly fanfáry žáků ZUŠ Telč. Putovní pohár starosty města si odvezly seniorky z Klubu důchodců v Telči.

telcsky desetiboj seniori DPS TELC 3

Foto: Eva Pavlíčková

Důležité však je, že jsme prožili příjemný slunečný den mezi dobře naladěnými lidmi, s chutným občerstvením a příjemnou hudbou harmoniky.

Hana Bártová

REKLAMA