OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Na přejezdu v Třešti se v úterý večer srazilo s vlakem osobní vozidlo. Jeho těžce zraněný řidič skončil v nemocnici.

Policisté integrovaného operačního střediska krajského policejního ředitelství přijali v úterý 24. dubna po osmé hodině večer oznámení o dopravní nehodě, která se stala na nezabezpečeném železničním přejezdu v Třešti. Střetlo se tam osobní vozidlo s manipulačním nákladním vlakem.

REKLAMA

nehoda zeleznicni prejezd trest stret auta s vlakem PCR 1

nehoda zeleznicni prejezd trest stret auta s vlakem PCR 2

Foto zdroj: Policie ČR

Na místo byla vyslána nejbližší policejní hlídka a policisté z jihlavského dopravního inspektorátu. „Prvotním šetřením policisté zjistili, že padesátiletý řidič osobního automobilu projížděl po účelové komunikaci ve směru jízdy od místních zahrad směrem k ulici Palackého. Při vjíždění na železniční přejezd zřejmě nerespektoval dopravní značení stůj, dej přednost v jízdě a vjel na železniční přejezd ve chvíli, kdy po železniční trati přijížděl ve směru od Telče manipulační nákladní vlak. Došlo k jejich střetu,“ popsala nehodu policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že v autě cestovaly dvě osoby. „Řidič osobního vozidla si způsobil těžké zranění, se kterým byl zdravotnickou záchrannou službou převezen do jihlavské nemocnice,“ doplnila mluvčí. S lehkým zraněním vyvázla spolujezdkyně, nikdo další zraněn nebyl.

Hmotná škoda dosáhla výše 170 tisíc korun. Dechové zkoušky u strojvedoucího vlaku i řidiče osobního vozidla vyloučily předchozí požití alkoholu. Další okolnosti nehody vyšetřují policisté z jihlavského dopravního inspektorátu.

REKLAMA