OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Mráz roztrhal potrubí na jihlavském „zimáčku“. V části objektu neteče voda, pro návštěvníky je otevřené zázemí velké haly.

zimacek jihlava potrubi mraz MAG 1

REKLAMA

Ne vždy je led na zimním stadionu chtěný a vítaný. Mrazy minulých dnů způsobily škody na vodovodním požárním potrubí „zimáčku“, tedy v hale Veřejného sportoviště pro lední sporty v Tyršově ulici v Jihlavě. Zamrzly také rozvody užitkové vody, která tak neteče třeba v rekonstruované budově s šatnami a dalším zázemím u Tolstého ulice. Kde se stala chyba, teď bude radnice zjišťovat u dodavatele a projektanta, ačkoliv záruka areálu za 100 milionů skončila – letos v polovině února.

Zastavit provoz ledové plochy kvůli havárii vody nebylo nutné. „Bruslí se dál. Bylo však potřeba uzavřít servisní zázemí budovy a sociální zařízení pro návštěvníky, náhradní je otevřeno ve vedlejší velké hale,“ popsal náměstek primátora pro správu městských realit Radek Popelka, který se v úterý s technickým stavem potrubí na místě seznámil.

zimacek jihlava potrubi mraz MAG 2

Oprava přijde na řadu až v době letní odstávky. „Vzhledem k teplotám nutným pro provoz ledové plochy není v současné době možné ani zmapovat celý rozsah poškození, natož začít s kompletní opravou. Nezbývá než počkat do května,“ poznamenal náměstek.

Rozsah škod se zatím odhaduje na až 400 tisíc korun, více bude jasné po okrytí izolací celého vodovodního systému. „Je velmi pravděpodobné, že celý rozvod požární vody v hale bude nutné kompletně vyměnit a opatřit ho novou izolací. Uvidíme, v jakém stavu jsou rozvody užitkové vody, zatím jsou ‚jen‘ zamrzlé,“ sdělil Ondřej Stránský z oddělení správy realit.

První kroky k zajištění dodávky vody už servisní firma připravuje, do objektu povede potrubí náhradní cestou pod stropem garáže, která je pod ledovou plochou, hotovo by mohlo být do dvou týdnů.

zimacek jihlava potrubi mraz MAG 3

„Pětiletá záruka skončila v polovině února. Nicméně i přesto budeme jednat s projektantem a dodavatelem o příčinách této havárie,“ ujišťuje náměstek primátora Radek Popelka.

REKLAMA