OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kriminalisté jihlavského územního odboru objasnili případ napadení a loupeže, které se v květnu odehrály v Třešti. Ze spáchání trestného činu jsou obviněni dva muži. Oba podezřelé ve věku čtyřiadvacet a devětadvacet let kriminalisté zadrželi a policejní komisař zahájil jejich trestní stíhání.

Případ začal v první polovině května přijetím oznámení o poškození výlohy v Třešti. Rozbitím skleněné výplně výlohy prodejny v ulici Franze Kafky vznikla majiteli škoda přibližně tři tisíce korun. Událost začali prověřovat třešťští policisté. Místo ohledali, zadokumentovali a vyhodnotili také záznamy z kamer. Jak zjistili, k poškození výlohy došlo při fyzickém napadení, které se ve večerních hodinách událo před prodejnou. Po dalším vyšetřování se policistům podařilo zjistit totožnost napadeného muže, kterým je osmnáctiletý mladík. Vzhledem k tomu, že vzniklo důvodné podezření na spáchání loupeže, převzali případ jihlavští kriminalisté. Nakonec se povedlo zjistit také totožnost obou podezřelých. Jedná se o dva muže ve věku čtyřiadvacet a devětadvacet let, jeden je cizí státní příslušnosti. Policisté je oba zadrželi, jednoho v místě jeho zaměstnání a druhého vypátrali v Třešti na ulici. Zadržení skončili v policejní cele.

REKLAMA

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař trestní stíhání obou mužů. „Čtyřiadvacetiletý cizinec byl obviněn ze spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže, devětadvacetiletý muž z Prahy byl obviněn ze spáchání přečinu výtržnictví,“ řekl zástupce vedoucího oddělení obecné kriminality Pavel Krčál. Starší z obviněných mužů byl již v minulosti soudně trestán za různorodou trestnou činnost. Čtyřiadvacetiletý muž ještě odsouzen nebyl. Oba v současné době pobývají na Jihlavsku.

Muži čelí obvinění z toho, že v první polovině května v Třešti napadli osmnáctiletého mladíka. Ten šel kolem půl deváté večer po ulici Franze Kafky, kde se v tu dobu dvojice zdržovala. Mladík se s jedním z mužů trochu znal a měl s ním z minulosti spor. Oba se za ním rozeběhli, a když ho starší z nich doběhl, natlačil ho na výlohu prodejny, kterou tím poškodil, a vulgárně ho slovně napadal. Poté se druhý, čtyřiadvacetiletý muž začal domáhat vyplacení peněz, což mladík odmítl. Cizinec se tedy snažil násilím získat jeho mobilní telefon, ani to se mu ale vzhledem k odporu mladíka nepodařilo. Napadený poté z místa odešel.

Oba obvinění muži byli po provedení všech nezbytných úkonů ze zadržení propuštěni. Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za spáchání zvlášť závažného zločinu loupeže hrozí trest odnětí svobody až na deset let,“ dodal Pavel Krčál. Druhý z obviněných může být za přečin výtržnictví potrestán až dvouletým vězením.

REKLAMA