OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

V Jihlavě shořela v pondělí večer chata. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

V pondělí v 20,24 hod přijala operátorka tísňové linky 112 Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina oznámení o požáru chatky v Jihlavě, místní části Horní Kosov. Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Jihlava společně s jednotkou sboru dobrovolných hasičů z Jihlavy-Bedřichova.

REKLAMA

Foto: archiv HZS Kraje Vysočina

V době příjezdu hasičů byla chata v plamenech. Hasiči na likvidaci požáru nasadili několik vodních proudů a kromě hašení chaty se také zaměřili na ochranu okolí a před plameny chránili okolní chaty. K rozšíření požáru na další chaty nedošlo. V době vzniku požáru uvnitř chaty nikdo nebyl.

„Po hodině intenzivního hašení se hasičům podařilo dostat požár pod kontrolu. Dohašovací práce na místě probíhaly další hodinu. Před jedenáctou hodinou v noci byl požár zlikvidován, místo předáno majiteli a jednotky se vrátily zpět na své základny,“ sdělila mluvčí Hasičského záchranného sboru Kraje Vysočina Petra Musilová.

Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Majetková škoda vzniklá požárem byla předběžně vyčíslena na částku 900 tisíc korun. Příčina vzniku požáru se nadále vyšetřuje.

REKLAMA