OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Jihlava o pouť však nepřijde, pořadatel si našel pro atrakce soukromý pozemek

Světská pouť se na Masarykově náměstí pořádá již 13 let. Letos však pouťové atrakce na náměstí nevyrostou. Rada města Jihlavy zamítla žádost od provozovatele na uspořádání pouti a neodsouhlasila zveřejnění záměru pronajmout centrum pro pouťové atrakce.

REKLAMA

„Město připravilo nabídku na možnost konání poutě v tradičním termínu, a to v areálu letního kina, včetně přiléhající louky. Nabídku však pořadatel odmítnul s tím, že si našel pro pouť jiné prostory v soukromém vlastnictví. Rád bych sdělil, že veškerá komunikace probíhala v konstruktivní atmosféře a pořadatel vůli města respektuje,“ uvedl vedoucí odboru kultury, školství a tělovýchovy jihlavského magistrátu Tomáš Koukal.

Členové vedení města se však shodli, že pouť na Masarykovo náměstí patří, ale v kultivovanější formě. „Město ukázalo, že umí uchopit Svatého Martina i Havíření. Chtěli bychom, aby i pouť byla takto koncipována, snahou města bude najít při pořádání společné řešení,“ doplnil náměstek primátorky pro oblast územního plánování Vít Zeman.

REKLAMA