OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

policieOpilou dívku, které nebylo 18 let, našli v noci na sobotu po jedné hodině před prodejnou v Telči tamní policisté. Dechová zkouška měla pozitivní výsledek, naměřila hodnotu 2,09 promile alkoholu, sdělila v úterý pro agenturu Mediafax Jana Kroutilová z Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Policisté dívku zajistili a převezli na obvodní oddělení, kde si ji převzali rodiče. Dívku zadrželi policisté v rámci víkendové akce, během které se zaměřovali na podávání alkoholu mladistvým.

Zhruba ve stejnou dobu zavolal jihlavským policistům muž, že ho pronásleduje na ulici skupinka lidí, která jej měla předtím fyzicky napadnout v jeho bytě. "Když se násilníci dostali do bytu, začali muže bít, poté se mu podle jeho tvrzení podařilo utéct na ulici a přivolat pomoc," upřesnila Kroutilová.

Ve skupince pachatelů, kteří měli muže napadnout, byl také patnáctiletý mladík. Na místo vyjeli strážníci spolu s policisty. Chlapci naměřili po dechové zkoušce 1,74 promile alkoholu.

"Vyšetřování prokázalo, že mladistvému podal alkohol jeho příbuzný. Ten je nyní podezřelý ze spáchání přestupku. Mladistvého policisté zajistili a převezli na protialkoholní záchytnou stanici. Vniknutí do bytu a napadení muže policisté vyšetřují pro podezření ze spáchání přečinu porušování domovní svobody," dodala mluvčí.

V obou případech policisté o odhalení osob mladších osmnácti let pod vlivem alkoholu vyrozuměli orgán sociálně právní ochrany dětí.

Letos zjistili policisté na Jihlavsku 43 lidí mladších 18 let pod vlivem alkoholu, z toho 20 dívek a 23 chlapců. Osm dětí bylo nezletilých a 35 ve věku od patnácti do osmnácti let.

Nejmladšímu dítěti, které policisté našli pod vlivem alkoholu, bylo 11 a šlo o dívku. Dalším dvěma opilým dívkám bylo 12 a čtyři dívky pod vlivem alkoholu byly třináctileté. Nejmladšímu chlapci, u kterého policisté zjistili, že je pod vlivem alkoholu, bylo 14. Devíti opilým dětem bylo 15 let, čtrnácti chlapcům a dívkám pod vlivem alkoholu bylo 16 a dvanácti bylo 17.

Nejvyšší hodnotu policisté naměřili u 17leté dívky. Při dechové zkoušce jí naměřili hodnotu 2,3 promile alkoholu. U chlapců policisté vysokou hodnotu naměřili u 15letého chlapce, na začátku srpna mu naměřili hodnotu 2,13 promile alkoholu.

Z celkového počtu osob mladších osmnácti let, u kterých policisté zjistili požití alkoholu, si čtyři v tomto stavu způsobili zranění. Z toho v jednom případě usedl čtrnáctiletý chlapec na jízdní kolo s 1,22 promile alkoholu. Při jízdě havaroval do příkopu a s těžkým zraněním byl převezen do jihlavské nemocnice. Nejvíce osob mladších 18 let ovlivněných alkoholem odhalili policisté v dubnu, bylo jich dvanáct.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA