OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Policisté jihlavského obvodního oddělení Jihlava v úterý zachránili člověka, který chtěl ukončit svůj život. Strážci zákona rychle a profesionálně zasáhli a čtyřiatřicetiletému muži bezprostředně ohroženému na životě poskytli nezbytnou pomoc.

Vše začalo před úterní šestou hodinou ráno, když policisté operačního odboru na tísňové lince 158 přijali oznámení od ženy, která uvedla, že má obavu, zda se něco nestalo osobě v uzamčené garáži. Žena odtud slyšela zvuk nastartovaného automobilu, na bouchání ale nikdo nereagoval. Do obce nedaleko Jihlavy ihned po telefonátu vyjela dvoučlenná policejní hlídka. Vzhledem k tomu, že uvnitř mohl být člověk ohrožený na životě, policisté po příjezdu vypáčili uzamčená dvoukřídlá vrata garáže pomocí teleskopického obušku. Za nimi objevili nastartované vozidlo Opel, které mělo z výfuku do zadního okénka zavedenou hadici od vysavače.

REKLAMA

Policista s policistkou neváhali a okamžitě zasáhli. Otevřeli dveře automobilu a vypnuli motor. Ve vozidle ležel na sedačkách muž. Policista spolu s občanem, který byl v té době náhodou u jiné z garáží, vynesli muže z auta do prostoru před garážemi. Oba policisté mu okamžitě začali poskytovat první pomoc a muž s nimi začal komunikovat. Jak dále vyplynulo, nachází se v současné době ve složité životní situaci, a byl proto ve špatném psychickém stavu. Do péče si ho po příjezdu převzala zdravotnická záchranná služba a dopravila jej do jihlavské nemocnice.

Při vyšetřování policisté zjistili, že kolem hadice vedoucí z výfuku do vnitřního prostoru vozidla, bylo okénko utěsněné a vrata garáže byla uzamčená zevnitř. Dechová zkouška u muže vyloučila alkohol.

„Chtěl bych ocenit rychlý a profesionální zásah obou policistů, který vedl k záchraně lidského života,“ řekl vedoucí jihlavského územního odboru Petr Petr s tím, že ocenění si zaslouží také žena, která duchapřítomně přivolala policii, a muž, který pomáhal zasahujícím policistům vynést muže z vozidla před garáž.

REKLAMA