OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

hencov_pozar_42. srpna 2010 ve 20:02 přijalo Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina hlášení o požáru skládky pneumatik v Henčově. Na místo události postupně vyjelo šest jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů.

Při příjezdu hasičů na místo události byla požárem zasažena skládka o rozměrech přibližně 20 x 15 m. Z hořící skládky se šířil hustý černý kouř. Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina prostřednictvím médií informovalo obyvatele Jihlavy a vesnic v blízkosti skládky o požáru. Doporučeno bylo nevětrat. Obyvatele obce Nové Domky, která je v těsné blízkosti skládky, informovali hasiči osobně.

REKLAMA

hencov_pozar_1

Ve 20:55 hod se hasičům podařilo požár lokalizovat a ve 22:39 hod zcela zlikvidovat. Před plameny se jednotkám podařilo uchránit trafostanici v těsné blízkosti požářiště. Pár minut před jedenáctou hodinou v noci bylo požářiště předáno majiteli s povinností provádět na místě kontroly každých třicet minut.

hencov_pozar_2

Při požáru ani samotném zásahu nebyl nikdo zraněn. Požár se obešel beze škody. V současné chvíli jsou na místě požáru vyšetřovatelé Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina, kteří intenzivně pátrají po příčině vzniku požáru. Jednou z možných variant je úmyslné zapálení.

hencov_pozar_3

U události zasahovaly jednotky profesionálních hasičů ze stanic Jihlava a Polná společně s jednotkami sborů dobrovolných hasičů z Luk nad Jihlavou, Jihlavy-Bedřichova, Velkého Beranova a jednotkou HZS podniku Kronospan, a.s.

REKLAMA