OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

dopravni_nehodaV letošním roce šetří policisté na Jihlavsku 330 dopravních nehod. Ve stejném období loňského roku jich bylo 204. V letošním roce při nehodách zemřelo již 10 osob, z toho byly dvě děti. V loňském roce přišlo za stejné období při dopravních nehodách o život pět osob a v roce 2008 devět.

Těžké zranění utrpělo letos 22 osob stejně jako v loňském roce, v roce 2008 bylo v období do začátku října těžce zraněno 33 lidí. Dále letos při dopravních nehodách utrpělo 222 osob lehké zranění, v loňském roce jich bylo o 38 méně. Ve 23 případech zjistili policisté u viníka dopravní nehody požití alkoholu. Ve stejném období loňského roku požilo alkohol 36 viníků nehody a o rok dříve 53.

Další údaje k letošnímu roku
Od začátku roku vznikla k dnešnímu dni při dopravních nehodách na vozidlech škoda více než 22 milionu korun. Další škody vzniklé při dopravních nehodách byly vyčísleny na více než 4 a půl milionu korun. Ve 34 případech bylo účastníkem nehody dítě mladší patnácti let.

17 nehod způsobili řidiči nemotorových vozidel, 7 chodci, 39 lesní zvěř, v jednom případě došlo k dopravní nehodě v důsledku závady komunikace a příčina jedné nehody byla technická závada na vozidle. Mezi časté příčiny dopravních nehod patří stále vysoká rychlost jízdy, nerespektování přednosti v jízdě a nebezpečné předjíždění. Nejčastěji ale řidiči způsobí dopravní nehodu tím, že se plně nevěnují řízení nebo nepřizpůsobí rychlost jízdy stavu a povaze vozovky.

Dopravní nehody v měsíci září
V září policisté na Jihlavsku vyjeli k 32 dopravním nehodám. Všechny se obešly bez obětí na životech. Tři osoby byly při dopravních nehodách zraněny těžce a patnáct lehce. Celková škoda vzniklá při nehodách byla vyčíslena na více než 1 700 000 korun. K 15 nehodám došlo v obci a k 17 mimo obec. 24 dopravních nehod způsobili řidiči motorových vozidel, dvě řidiči nemotorových vozidel a k 6 nehodám došlo v důsledku střetu s lesní zvěří.

Letošní říjen bohužel započala tragická dopravní nehoda, ke které došlo v pondělí 4. října. O život přišel řidič nákladního vozidla po nárazu do vzrostlého stromu.

"Chtěli bychom na řidiče apelovat, aby jezdili opatrně a ohleduplně. Řidiči by měli vždy zejména přizpůsobit rychlost jízdy stavu a povaze vozovky a aktuálním klimatickým podmínkám," závěrem dodala mluvčí jihlavské policie Jana Kroutilová.
REKLAMA