OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Za mříže putoval řidič, který opakovaně porušoval uložený zákaz řízení a za spáchaný trestný čin byl několikrát soudně trestán. Předchozí sankce, které mu byly v souvislosti s řízením vozidla přes uložený zákaz ukládány, včetně pobytu za mřížemi, nebyly pro pětadvacetiletého muže z Jihočeského kraje žádným ponaučením a i nadále porušoval zákon. Na konci minulého týdne přistihli policisté řidiče při řízení vozidla na Jihlavsku, muže zadrželi, zahájili jeho trestní stíhání a na podaný návrh byl vzat do vazby.

REKLAMA

 

O tom, že ve vazební věznici nemusí po spáchání trestného činu skončit pouze pachatelé závažné, například násilné nebo drogové, trestné činnosti, se přesvědčil pětadvacetiletý muž. V pátek 15. června jel mladý muž jako řidič vozidla Audi po čtvrté hodině odpoledne po silnici první třídy číslo 23 v obci Olšany, kde automobil zastavila hlídka oddělení silničního dohledu Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

Policisté provedli kontrolu a zjistili, že řidič není a nikdy ani nebyl držitelem příslušného řidičského oprávnění. Navíc mu byl opakovaně uložen trest zákazu činnosti spočívající v zákazu řízení všech motorových vozidel. V minulosti byl muži správními orgány a soudy udělen trest zákazu činnosti již devětkrát. Uložené sankce ale nerespektoval a v řízení vozidla i přes uložené zákazy pokračoval. Trest už si nenapravitelný muž odpykal i ve věznici, ze které byl propuštěn na začátku letošního března. Netrvalo dlouho a muž byl za další trestný čin spáchaný v souvislosti s řízením vozidla přes uložený zákaz opět rozhodnutím okresního soudu potrestán nepodmíněným trestem odnětí svobody, a poté co rozsudek nabyl ve čtvrtek 14. června právní moci, muž druhý den znovu usedl za volant automobilu a policisté ho zastavili v obci Olšany. Dechová zkouška byla u řidiče negativní. V minulosti byl muž odsouzen také za majetkovou trestnou činnost.

Policisté pětadvacetiletého muže z Českokrumlovska zadrželi a byl umístěn do policejní cely. Policejní komisař zahájil jeho trestní stíhání. „Muž byl obviněn ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ řekl npor. Ing. Bc. Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality.

U obviněného muže vzniklo důvodné podezření, že bude v páchání trestné činnosti pokračovat, policejní komisař proto podal státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby. „Na základě rozhodnutí soudu byl pětadvacetiletý muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice,“ dodal vedoucí jihlavských kriminalistů.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. Za přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání lze uložit trest odnětí svobody až na dva roky.

 

REKLAMA