OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kriminalisté z odboru obecné kriminality vyšetřují případ zvlášť závažného zločinu vraždy, který se stal v Jihlavě. Muž podezřelý z tohoto činu byl zadržen bezprostředně po činu. V sobotu 20. března v odpoledních hodinách vyjížděly policejní hlídky na základě oznámení do lokality ulice U Slunce v Jihlavě, kde mělo dojít ke vzájemnému napadení mezi dvěma muži. Po příjezdu se venku na ulici nacházel těžce zraněný muž, kterého si převzala do péče zdravotnická záchranná služba a převezla ho do nemocnice. Na místě se v té době nacházel i muž, který byl podezřelý z jeho napadení. Tohoto muže policisté zadrželi.

Z prvotních informaci bylo zřejmé, že zde došlo k násilnému trestnému činu. Na místo byl vyslán kompletní výjezd služby kriminální policie a vyšetřování z územního odboru Jihlava a vzhledem k závažnosti případu si na místě věc převzali krajští kriminalisté. Na místě se podařilo zajistit také zbraň, kterou muž pravděpodobně na druhého muže zaútočil – jednalo se o lovecký nůž.

REKLAMA

Kriminalisté důkladně ohledali místo, kde mělo dojít k incidentu mezi oběma muži. Získali také potřebná svědectví osob, které mohly ke konfliktu poskytnout jakékoliv informace. „V sobotu v pozdních večerních hodinách zraněný osmadvacetiletý muž na následky zranění v nemocnici zemřel. Věc jsme proto začali prověřovat pro podezření ze spáchání zločinu vraždy a pokračovali v důkladném prověřování celé tragické události,“ uvedl plk. Mgr. Pavel Kubiš, vedoucí odboru obecné kriminality Krajského ředitelství policie kraje Vysočina.

V rámci prověřování vyšlo najevo, že šestatřicetiletý muž po předchozím konfliktu zaútočil na chodbě ubytovny na svého spolubydlícího. Zaútočil na něho nožem a způsobil mu více bodnořezných ran na různých částech těla. Napadený muž z ubytovny utekl ven na ulici, kam ho útočník pronásledoval a v útoku pokračoval. Svědci události na místo přivolali pomoc a případ oznámili na linku 158. Útočníka policisté zadrželi na místě a převezli do policejní cely. U zemřelého muže byla nařízena soudní pitva. Co bylo motivem činu je předmětem dalšího vyšetřování. Útočník nebyl nikdy v minulosti soudně trestán.

Kriminalisté v pondělí 22. března zahájili trestní stíhání šestatřicetiletého muže a obvinili ho ze zvlášť závažného zločinu vraždy a přečinu výtržnictví. Vyšetřovatel podat podnět státnímu zástupci k vypracování návrhu na jeho vazební stíhání.  Státní zástupce podnět akceptoval a včera se před okresním soudem v Jihlavě konalo vazební řízení. Soud na obviněného muže uvalil vazbu a policejní eskorta ho přímo od soudu převezla do vazební věznice v Brně. V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody v trvání až 18 let. 

REKLAMA