OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Kriminalistům jihlavského územního odboru se podařilo dopadnout pachatele, kteří se dopustili sedmi vloupání do objektů. Škoda, kterou způsobili, přesáhla částku 200 tisíc korun. Zaměřili se zejména na krádeže v neobývaných objektech, odkud si odnášeli především nářadí, kabely a pohonné hmoty. Podezřelé muže kriminalisté dopadli minulý týden po krádeži, které se dopustili v areálu lomu u Boršova. Muži, oba ve věku devětatřicet let, byli obviněni ze spáchání trestných činů. Jeden z nich byl na podaný návrh vzat do vazby.

Na základě shromážděných důkazů zahájil policejní komisař minulý týden trestní stíhání obou devětatřicetiletých mužů, jednoho z Jihlavska, druhého z Havlíčkobrodska. „Oba muži byli obviněni z přečinu krádeže, přečinu poškození cizí věci a přečinu porušování domovní svobody spáchané ve spolupachatelství, jeden z nich byl navíc obviněn ještě ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí,“ řekl npor. Ing. Bc. Radomír Němec, vedoucí oddělení obecné kriminality. Oba obvinění muži byli již více než desetkrát soudně trestáni a trest si za spáchanou trestnou činnost odpykali i ve věznici.

REKLAMA

Muži jsou obviněni z toho, že se v době od března dopustili celkem sedmi krádeží v objektech, a to na Jihlavsku a dále také na Třebíčsku. V březnu se jejich cílem staly objekt v katastru obce Milíčov a areál lomu v katastru obce Boršov. Při vloupáních odcizili nářadí, kabely a akumulátory. V květnu se muži dopustili krádeží v katastru obcí Svatoslav, Komárovice a Puklice, kde se vloupali do objektu hájenky, domu a areálu firmy. Z budovy hájenky si odnesli téměř všechno, na co přišli, od sady příborů po měděné trubky topení, které demontovali, způsobili zde největší škodu, která v tomto případě přesáhla sedmdesát tisíc korun. V areálu firmy zase mimo jiné odstříhali a odcizili kabely na stěnách, škoda přesáhla padesát tisíc korun. K posledním dvěma krádežím, ze spáchání kterých jsou muži obviněni, došlo v objektu lomu u Boršova. Dvojice se do areálu během víkendu dostala hned dvakrát. Muži se vloupali do dílny, kde odcizili nářadí. Dále ze zaparkovaných vozidel a pracovních strojů odčerpali naftu a odcizili autobaterie. Odcizené věci odvezli vozidlem, které jeden z obviněných mužů řídil. Za volant přitom usedl, i když má soudem uložený zákaz řízení všech vozidel, a to až do konce příštího roku. Následně policisté přijali oznámení, že došlo v areálu lomu ke krádeži, začali případ prověřovat a po pachateli pátrat. Podezřelou dvojici se kriminalistům podařilo velmi rychle dopadnout. Muže důvodně podezřelé ze spáchání majetkové trestné činnosti zadrželi ve Velkém Beranově. Měli u sebe i kanystry s odcizenou naftou, které kriminalisté zajistili a následně byly předány oprávněné osobě. Dále kriminalisté při zadržení mužů zajistili věci, u kterých vzniklo podezření, že byly použity při spáchání trestné činnosti. Oba zadržení muži putovali do policejních cel a policejní komisař zahájil jejich trestní stíhání.

U jednoho z obviněných mužů byl podán státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na jeho vzetí do vazby, na základě rozhodnutí soudu byl devětatřicetiletý muž vzat do vazby a policisté ho eskortovali do věznice. Druhý obviněný muž je stíhán na svobodě.

Případ kriminalisté dále vyšetřují.

„Za spáchanou trestnou činnost lze obviněným mužům uložit trest odnětí svobody až na pět let,“ dodal vedoucí jihlavských kriminalistů Radomír Němec.

 

REKLAMA