REKLAMA

OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Odbor dopravy jihlavského magistrátu zkrátí návštěvníkům zoo cestu do zahrady. Ještě letos chce postavit novou zastávku hned na začátku Brněnského mostu ve směru k centru města.

Původní plán přejmenovat současnou zastávku Kosovská na zastávku  ZOO, už s otevřením opraveného Brněnského mostu, neprošel v dopravní komisi rady města. Odbor ale zároveň podal návrh na zastávku novou a to naproti současné zastávce Kosovská. Tak, aby byla co nejblíže ke vstupu do jihlavské zoologické zahrady, která je nejnavštěvovanějším turistickým centrem Vysočiny. A také aby zkrátila kroky okolním obyvatelům, kteří bydlí poblíž dopravního hřiště. Tento návrh byl úspěšný.

REKLAMA

“Jediným nedostatkem je to, že nebude cesta bezbariérová. Čtyřmetrové převýšení jsme museli vyřešit pomocí schodů, abychom nemuseli vykácet půlku stromů na svahu, což by při výstavbě rampy bylo nezbytné. Přesto věříme, že tím uděláme obyvatelům radost,” říká vedoucí Oddělení komunálních služeb na Odboru dopravy Ing. Karel Trojan. Jeho slovům přitakává také jedna z jihlavských maminek: “Jako matka od dětí to fakt ocením, ač Jihlavačka, musím brát auto, protože s tou unavenou drobotí to nedám ani na nejbližší zastávku, natož až domů,” usmívá se paní Lenka. Odbor dokonce vypracoval studii, ve které zjišťoval, kolik kroků to mají cestující ze zastávky do Zoo v ostatních městech České republiky. K plánování přistupoval velmi zodpovědně a s maximálním úsílím docílit co nejkomfortnější služby pro obyvatele města i turisty.

Z plánu odboru dopravy se těší i jihlavská zoologická zahrada, která uvítá ve svém areálu více než 300 tisíc návštěvníků ročně.

REKLAMA