OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Do roku 2023 bude Jihlava mít novou multifunkční halu na místě stávajícího Horáckého zimního stadionu. Celková příprava a výstavba haly bude stát kolem 750 milionů korun, samotná demolice a stavba multifunkčního stadionu potrvá dva roky.

Jihlava bude mít pro tuto k dispozici nejméně jednu ledovou plochu, buď bude pokračovat provoz Malé haly Horáckého zimního stadionu, takzvaného „zimáčku“, nebo město koupí či pronajme mobilní ledovou plochu. Pomoc Jihlavě nabídnul i Hasičský záchranný sbor Kraje Vysočina (dále HZS).

REKLAMA

„HZS Kraje Vysočina, jakožto dotčený orgán státní správy ve stavebním řízení, je připraven podílet se na hledání řešení pro výstavbu nového zimního stadionu a po dobu výstavby najít takové řešení, aby byť s omezením byl v provozu "malý zimák",“ sdělil ředitel HZS Kraje Vysočina Jiří Němec.

Na sociálních sítích se však po zveřejnění informace o výstavbě multifunkční haly na stávajícím místě objevila dezinformace, že hasiči „zimáček“ po dobu výstavby zavřou.

Reakce ředitele toto tvrzení popírá: „Informace, že hasiči po dobu výstavby zavřou "malý zimák" z důvodů znemožnění evakuace ze shromažďovacího prostoru jsou lichá. Pokud budete potřebovat, hasiči jsou připraveni vám být nápomocni při hledání technických i organizačních řešení,“ sdělil primátorce Jihlavy Jiří Němec.

„Jsme rádi, že nám hasiči podali pomocnou ruku. Jak jsme už říkali, známe většinu rizik, která při výstavbě nové haly hrozí, a právě takový vstřícný přístup nám pomůže rizika snižovat. Pokračování provozu „malého zimáčku“ při výstavbě haly je ideálním řešením, stále však stojíme pevně na zemi. Vedení města i nadále počítá s náhradním řešením v podobně mobilní ledové plochy,“ sdělila primátorka města Karolína Koubová.

REKLAMA