OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Rezignaci přijala primátorka při jednání Rady města Jihlavy, 27. června
 
Náměstek primátorky pro oblast správy majetku a odboru informatiky Jaromír Kalina podal k 30. červnu primátorce města Karolíně Koubové rezignaci. Náměstek, který je koaliční smlouvou pověřen k vedení sporu o správu vodohospodářské infrastruktury se Svazem vodovodů a kanalizací Jihlavsko, tak reagoval na rozhodnutí Rady města Jihlavy o ukončení spolupráce s advokátní kanceláří Radka Ondruše. Jaromír Kalina působil ve funkci náměstka za KDU-ČSL.

„Nedochází k ničemu nestandardnímu, koaliční smlouva je plněna dál a pan Kalina by měl dále pokračovat v zastupování města v rámci tohoto soudního sporu. Podání rezignace je jeho rozhodnutí, které však neznamená rozpad koalice. Nyní čekáme na návrh lidovců ohledně dalšího fungování vedení města,“ oznámila primátorka města Karolína Koubová.

Čas vyjednávat

REKLAMA

Po oznámení rezignace Jaromíra Kaliny svolalo vedení města schůzku se členy KDU-ČSL. „Bylo to první jednání z mnoha, nyní máme tři měsíce na domluvu ohledně podmínek vlastního fungování. Přestože bylo o čem mluvit a výbor bude pokračovat v dalším týdnu, proběhlo jednání v klidném duchu a koalice podle mého názoru ohrožena není,“ uvedla po jednání primátorka města.

Jmenování nového náměstka primátorky proběhne při dalším zasedání Zastupitelstva města Jihlavy, které proběhne v září. „Gesci, kterou měl pan náměstek Kalina, dočasně rozdělíme mezi stávající náměstky,“ doplnila Karolína Koubová.

REKLAMA