OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

2010-10-06_hasicarnaPistov_ikonaDobrovolní hasiči z Jihlavy - Pístova se konečně dočkali dlouho očekávané přístavby hasičské zbrojnice. Přestižením pásky ji slavnostně otevřeli primátor města Jaroslav Vymazal a náměstek primátora Josef Kodet za přítomnosti pístovských hasičů a veřejnosti.

Přístavba zbrojnice zahrnuje nový hlavní vstup, sociální zařízení, příruční sklad pro hasičský materiál a v rámci stavebních prací bude provedena i oprava stávající garáže. Důvodem rozšíření zázemí byla potřeba většího prostoru pro skladování techniky (kalová čerpadla, motorové pily a další) a materiálu potřebného k zásahům. Nemovitost se také používá k veřejným účelům, jako jsou např. volby nebo veřejné schůze příměstské části.

Přístavbu hasičské zbrojnice v Pístově je zaplacena z rozpočtu města Jihlavy, částka je 511.296 korun bez DPH.

JSDH Pístov sdružuje 27 hasičů, z toho 13 v zásahové jednotce, která se kromě činnosti v obci aktivně zapojuje i v dalších částech města Jihlavy například při odčerpávání vody po vydatných deštích nebo pomáhala při likvidaci následků sněhových kalamit.

2010-10-06_hasicarnaPistov_01

„Opravu a rozšíření prostor hasičské zbrojnice chceme udělat příští rok také v části města Heroltice. Důvody jsou podobné jako v Pístově – nevyhovující technický stav a nedostatečná velikost budovy,“ popsal další záměry primátor Jihlavy Jaroslav Vymazal. „Po dokončení opravy v Herolticích budou všechny objekty užívané dobrovolnými hasiči v Jihlavě v pořádku. Nicméně pak budeme muset pracovat na zlepšování vybavení,“ doplnil starosta Okresního sdružení hasičů Jihlava Jiří Bláha.

Zázemí a vybavení pro dobrovolné hasiče v Jihlavě se v uplynulých několika letech podařilo významně zlepšit. Nákladem 11,5 milionu korun město Jihlava opravilo a rozšířilo zbrojnici na Sokolovské ulici, kam se podařilo od HZS kraje Vysočina získat i cisternu, pro dobrovolné hasiče ve Zborné město získalo terénní vozidlo
REKLAMA