OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Dobročinný bazar MOCI POMOCI, který se o víkendu konal v EA Business Hotelu Jihlava, vynesl 17 252 korun. Částku předala hlavní pořadatelka akce Pavla Dvořáková řediteli Domácího hospice Vysočina Petru Hladíkovi. „Děkujeme jak těm, kteří darovali do prodeje nějakou věc, nebo přišli a přispěli jakoukoliv částkou. Každý, kdo přišel, chtěl pomoci, něco si koupil, nebo prostě dal peníze do kasičky,“ zhodnotila Pavla Dvořáková, která akci připravila se sestrou Helou a přáteli.

O návštěvníky bazaru bylo vzorně postaráno. Každý návštěvník si mohl dát něco dobrého ke kávě nebo čaji. Prostor pro bazar i občerstvení zdarma poskytl EA Business Hotel Jihlava.

REKLAMA

„Vybraná částka pokryje zhruba sto dvacet hodin péče o těžce nemocného člověka v jeho domácím prostředí,“ uvádí pro představu o přínosu akce ředitel hospice Petr Hladík. „Uspořádat takovou akci je náročné. Nejsou to „jen“ dva dny prodeje, ale množství práce před a po akci. Velmi si vážíme toho, že Pavla a Hela Dvořákovy věnovaly svoje úsilí a výtěžek akce právě pro hospic,“ oceňuje Petr Hladík.

Vybrané věci neskončí v kontejneru

Obyvatelé Jihlavy a okolí přinesli do bazaru více věcí, než kolik se podařilo prodat. Neprodané oděvy neskončí bez dalšího užitku ve skladu nebo v odpadu. Pořadatelkám se podařilo sehnat další organizace, které dary využijí. „Část věcí uplatníme v Dětském centru Jihlava, také v Dětském domově se školou v Jihlavě něco poslouží pro tzv. záchrannou síť Centra U Větrníku, některé dary uplatní také Středisko charitní pomoci se sídlem v Humpolci,“ říká Pavla Dvořáková.

Pracovitý pořadatelský tým je po víkendu unavený, nevylučuje ale, že nějakou charitativní akci zopakuje. „Už jsme se bavili o tom, do čeho bychom se mohli v budoucnu pustit. Byla to pro nás první zkušenost tohoto druhu. Je to náročné, ale mělo to smysl,“ uzavírá Pavla Dvořáková.

Domácí hospic Vysočina, o.p.s. poskytuje mobilní specializovanou paliativní péči v okresech Jihlava a Žďár nad Sázavou. Hospic doprovází těžce nemocné a umírající, pomáhá jim vyplnit jejich poslední přání – zemřít doma, a pomáhá jejich blízkým v krizovém období. Týmy složené z lékařů, zdravotníků a sociálních pracovníků jsou klientům k dispozici nepřetržitě 24 hodin denně, 7 dnů v týdnu.

Domácí hospic Vysočina také poskytuje odlehčovací služby, domácí zdravotní péči, odborné poradenství a nabízí zápůjčky zdravotnických a kompenzačních pomůcek.

REKLAMA