OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

den_stromu_chaloupkyStředisko Chaloupky u Kněžic se rozhodli oslavit říjnový Den stromů netradičně. Ten letošní totiž bude patřit nábytku. Pořadatelé si na v neděli 10. října připravili spoustu nábytkářských atrakcí pro dospělé i děti.

Děti budou vyrábět, malovat a zdobit stoličku, potisknou si podsedák nebo vyrobí prostírku. Na nových kachlových kamnech se budou péct placky a proudem poteče mošt. „Zájemcům ukážeme, čeho si všímat při nákupu dřevěných výrobků, podíváme se pod kůži certifikaci lesů a dřeva. Připravili jsme také výstavu o alejích, koncert židovské hudby, turnaj v 3D piškvorkách a nejrůznější dřevěné hrátky,“ zve na akci vedoucí střediska Chaloupky Martin Kříž.

Návštěvníci by si měli ale především projít netradiční výstavu nábytku, která bude zaměřena na environmentální dopady jeho výroby. „Výběr nábytku je dneska věda, většina zákazníku ani netuší, co se uvnitř desky jejich stolu ukrývá a jak velkou část tohoto „sendviče“ tvoří dřevo,“ upozorňuje Jan Grznár, expert na nábytek ze spolupořádající firmy Jitona.

Jako každý rok bude otevřena čajovna i jídelna, po okolí se můžete projet na voze nebo v sedle. Akce začíná v 10 a končí v 16 hodin. Vstupné je dobrovolné, ale stolička, se kterou mohou rodiny absolvovat jednotlivé dílny, bude stát 200 Kč. Akce se koná za každého počasí.
REKLAMA