OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Policisté na Vysočině se letos opět zapojili do celorepublikové preventivní akce „Řídím, piju nealko pivo!“, která probíhá již několikátým rokem ve spolupráci s Českým svazem pivovarů a sladoven. Alkohol za volantem je příčinou celé řady vážných dopravních nehod a právě o letních prázdninách chtějí policisté upozornit řidiče na to, že alkohol za volant nepatří.

 

REKLAMA

Cílem projektu je představit a rozšířit povědomí veřejnosti o nápoji pro řidiče, který je při řízení vozidla vhodnou a hlavně bezpečnou alternativou alkoholického piva. Řidiči se tak v době konání dopravně bezpečnostní akce mohou na silnicích setkat nejen s policisty, ale také se zástupci některých pivovarů a BESIPu, kteří budou oblečeni v modrých reflexních vestách a těm řidičům, kteří před nebo během jízdy nepožili alkoholický nápoj, předají nealkoholické pivo a alkoholtester.

V našem kraji bude projekt probíhat ve středu 4. července od 13 do 15 hodin, a to na silnici I/38, směrem z Havlíčkpva Brodu na Golčův Jeníkov, v obci Rozňák

V souvislosti s řízením pod vlivem alkoholu policisté v Kraji Vysočina evidují od počátku letošního roku do 30. května z celkového počtu 1620 dopravních nehod 67 řidičů motorových vozidel, kteří havarovali vlivem požití alkoholického nápoje.

Řidiči, kteří řídí vozidlo pod vlivem alkoholu, se vždy dopouštějí protiprávního jednání. Obecně lze říci, že pokud policisté u řidiče naměří hodnotu menší než jedno promile, tak se dopouští přestupku, za který ve správním řízení lze uložit pokutu až do výše 50 tisíc korun a zákaz činnosti spočívající v řízení motorových vozidel až na dva roky. Pokud je u řidiče zjištěna hodnota alkoholu nad jedno promile, tak se dopouští přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, a za tento trestný čin může být pachatel potrestán trestem odnětí svobody až na 3 roky a opět trestem zákazu činnosti spočívajícím v řízení motorových vozidel.

 

REKLAMA