OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

kontejnery_trideny_odpadHavlíčkův Brod se umístil na pomyslné stříbrné příčce v rámci soutěže ve třídění odpadů s názvem „My třídíme nejlépe“. Z měst kraje Vysočina nad 10. tis. obyvatel skončilo město v hlavní části klání za vítězným Novým Městem na Moravě a získalo peněžní dar v hodnotě 35 tis. Kč. Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo začátkem prosince v Jihlavě.

Úkolem soutěže, kterou vyhlašuje každoročně kraj Vysočina a společnost EKO-KOM, je podpořit třídění odpadů ve všech obcích kraje Vysočina. Porota hodnotila sběr recyklovatelných odpadů v průběhu dvanácti měsíců, a to od začátku loňského října do konce letošního září.

Město Havlíčkův Brod se separací odpadů zabývá ve větší míře od devadesátých let a třídění odpadu se snaží občanům přiblížit co nejvíce.

„Jsem rád, že jsme se již po několikáté dostali mezi tři nejlepší města na Vysočině. Poděkování si zaslouží školy, mládež, všichni občané a v neposlední době i řada podnikatelů, kteří nikoliv načerno, ale díky legální smlouvě užívají veřejné separační kontejnery – zkrátka všem, kteří se na třídění odpadů podílejí,“ dodal starosta města Jan Tecl.


„Ve městě jsou ale i tzv. bílá místa, kde se nachází minimální počet prostor vhodných k umístění separačních kontejnerů. V rámci Plánu odpadového hospodářství města v období let 2005 – 2010 jsme ve třech takových lokalitách zřídili pytlový svoz plastů a nápojových kartonů, který je totožný se svozem odpadu ze žlutých kontejnerů. I tento způsob třídění se ve městě osvědčil,“ přiblížil Beno Trávníček z odboru životního prostředí Městského úřadu Havlíčkův Brod.

Na území města Havlíčkův Brod se v současné době nachází 734 separačních nádob.
REKLAMA