OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Letní měsíce letošního roku přinášejí bohatou nadílku nejen na úrazových ambulancích, ale i na porodnici. V porovnání s loňským rokem se již za prvních sedm měsíců v brodské porodnici uskutečnilo o 65 porodů více. Hezké je i číslo počtu narozených dvojčátek, které se aktuálně vyšplhalo na 11 párů dvojčat.
 
Ta poslední se narodila 26.7. a byli to dva chlapci. V tom se odráží i prozatimní trend - narodilo se více chlapců než dívek , v poměru 430 : 420. Ke konci měsíce se v naší porodnici tedy uskutečnilo celkem 839 porodů a narodilo se 850 dětí. Od května se rodí kolem 137 dětí za měsíc. "Do jisté míry kolísaní počasí v letních měsících může vést k urychlení porodu," sdělila primářka dětského oddělení MUDr. Magdalena Chvílová Weberová.
 
V loňském roce se nejvíce dětí narodilo v květnu a prosinci, a tak se nechme překvapit, zda konec roku ještě zvedne čísla statistik. Permanentně se zaznamenává zájem rodiček mimo okres HB, tedy 42% maminek k nám dorazilo mimo okres.
 
Maminky si velice chválí zrekonstruované prostory porodnice i perinatologického centra, které nabízejí soukromí a vysoký komfort. Jednotky intermediární péče o novorozence je kapacitně vytížena na maximum. Jako jediná v Kraji Vysočina umožňuje formu hospitalizace maminky a miminka na vlastním pokoji s možností 24 hodinového pobytu tatínka či osoby blízké. Letošní nejmenší miminko v nemocnici narozené vážilo 1420 gr. a narodilo se v červenci. Havlíčkobrodští zdravotiníci pečovali i o miminko s porodní vahou 925 gr., které se narodilo v Praze a následně bylo převezeno na perinatologické centrum k další péči.
 
Nejvíce rodiče dávají potomkům chlapecká jména Jakub, Tomáš a Jan. U holčiček pak Anna, Adéla a Tereza.
REKLAMA