OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

trhy_bramboryHavlíčkobrodská radnice v letošním roce dokončí revitalizaci Havlíčkova náměstí a už teď připravuje akce, které budou mít na opraveném jádru města pravidelně své místo, a potěší obyvatele i návštěvníky Havlíčkova Brodu. Jedním z projektů by měly být Havlíčkobrodské farmářské trhy „Koudelův talíř“.

„Název je odvozen od nechvalně známé historické postavy našeho města, nepoctivého pekaře Koudely. Pořádáním trhů chceme přispět k očistění cechovního stavu v očích místních a následně na něm postavit i jedinečné logo a jejich obchodní značku“, přiblížila vedoucí odboru životního prostředí havlíčkobrodského městského úřadu Marta Gerthnerová.

Na rozdíl od Trhů řemesel, které v Havlíčkově Brodě zaplňují náměstí dvakrát do roka a prodejci na nich nabízejí především zboží rukodělné výroby, na farmářských trzích by obchodníci prodávali především potraviny, občerstvení, květiny a sadbu lokálního původu.

První trhy tohoto druhu se v Havlíčkově Brodě uskuteční v sobotu 14. května 2011 od 8.00 do 12.00 hodin.
Pořádání dalších farmářských trhů bude záležet na tom, zda město získá dotaci, o kterou požádalo začátkem dubna MŽP. Pokud uspěje, pak budou trhy na Havlíčkově náměstí probíhat od června do října pravidelně každou první sobotu v  měsíci (4.6., 2.7., 6.8., 3.9. a 1.10. 2011).

REKLAMA