Jóga, jak je známo, nabízí duševní i tělesnou pohodu, harmonii a celkové zklidnění. Jedná se o cvičení, které se řadí mezi Body&Mind, tedy takové cvičení, které propojuje nejen fyzické vyžití ale také zapojení mysli a přináší celkovou relaxaci a odbourání stresu. Mezi hlavní zdravotní přínosy jógy patří kromě odbourávání stresu také vyrovnávání svalových dysbalancí, obnovení pružnosti páteře a zlepšení krevního oběhu, rozvoj flexibility a síly, posílení svalů zad a páteře a také formování a zpevňování postavy. Pravidelným cvičením se navíc posiluje imunitní systém.
Jóga již dávno není spojena pouze s náboženstvím a východními teoriemi, v posledních letech se objevují zcela nové trendy. Jednak se jóga specializuje na určité skupiny – oblíbená je například jóga pro děti a maminky a také gravid jóga pro těhotné ženy – a jednak vznikají zcela nové cvičební systémy.

První novinkou, která je s jógou nejvíce propojená je power jóga. Jedná se o moderní cvičení, které sice čerpá ze stejného základu jako jóga, na druhou stranu ale neobsahuje žádnou východní filozofii, a jedná se tak o fitness cvičení, které se hojně provozuje po celém „západě“. I u nás naleznete spoustu studií, která nabízí cvičení power jóga v Praze, Brně či Ostravě.

Mezi další novinky pak patří například bikram (nebo také hot) jóga a jogalates. Bikram jóga v Praze byla první svého druhu u nás, postupně se ale začíná toto cvičení v horké místnosti rozšiřovat i do dalších měst. Někteří odborníci tvrdí, že jsou účinky jógy horkem ještě více znásobeny, ať už to tak je nebo ne, jedná se každopádně o zajímavé a nápadité cvičení. Jogalates v sobě zase spojuje prvky jógy a pilates a vytváří tak zcela nový druh cvičení. Je na každém z nás, aby si vybral, které cvičení je pro něj to nejlepší, každopádně jsou tyto nové druhy cvičení motivací pro všechny, které láká vyzkoušet něco nového a udělat při tom také něco dobrého nejen pro své tělo ale také pro svou celkovou pohodu.
REKLAMA