fotbal_hracVedení fotbalového klubu SK Dynamo České Budějovice se omluvilo fanouškům za vyjádření trenéra Jaroslava Šilhavého po skončení nedělního ligového zápasu na hřišti Olomouce, kde hosté prohráli 1:5. Jihočeši o tom v úterý informovali na svém webu.

Po skončení nevydařeného utkání pronesl Šilhavý několik vět, o kterých později sám usoudil, že nejsou nejvhodnější. Jeho výroky na pozápasové tiskové konferenci ale pobouřili fanoušky Dynama. "Hned po skončení tiskové konference jsem si uvědomil, že jsem to asi trochu přehnal. Nikomu nám nebylo do smíchu a já se necitlivě snažil celou situaci odlehčit," řekl s časovým odstupem českobudějovický kouč.

Příznivce Jihočechů nejvíce rozhořčil Šilhavého výrok o tom, že Dynamo mělo na Andrově stadionu uhrát výsledek 3:3, když si dalo dva vlastní góly. "Stejně mě ale nyní mrzí i prohlášení o tom, že by měl být náš tým ve Sportovních novinách jako Borec na konec. Je mi jasné, že především Josef Laštovka asi neprožíval nejpříjemnější pocity," kál se Šilhavý. Televize Nova jeho "přání" vyslyšela a ve Sportovních novinách oba vlastní góly odvysílala. Kromě Laštovky se stal smutným hrdinou kapitán Roman Lengyel.

"S trenérem jsme si sedli a o jeho výrocích do médií jsme si promluvili. Všichni jsme uznali, že to přehnal. V klubu věříme, že začneme na hřištích soupeřů podávat takové výkony, aby kouč mohl svá hodnocení směřovat úplně jiným směrem a nedostával se do situací, kdy bude pobuřovat naše fanoušky," řekl obchodní a marketingový manažer Dynama Radim Šupka.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA