fotbal_micFotbalisté Dynama České Budějovice trápili své diváky nevyrovnanými výkony i v pondělní dohrávce 16. kola I. ligy na domácím hřišti s FK Mladá Boleslav, v níž prohráli 1:3. S hrou svých týmů nebyl spokojen ani jeden z trenérů obou soupeřů.

Mužstvo Mladé Boleslavi, které se snaží udržet kontakt se špicí, si v minulém kole situaci zkomplikovalo nečekanou domácí prohrou s 1. FC Slovácko. V pondělí si ztracené body vzalo zpět na jihu Čech, ale kouč Středočechů Karel Stanner nebyl výkonem svého týmu, jenž v 63. minutě vedl už 3:0, příliš nadšen. "Bylo to všelijaké, ale vítězství je vítězství. Ztráceli jsme dost míčů, zkazili hodně přihrávek, ale zase jsme byli velmi produktivní. V prvním poločase dvě podařené akce a dva góly, ve druhé půli přišel dost rychle třetí. Nebyl to velký zápas, ale díky naší efektivnosti v koncovce jsme vyhráli zaslouženě," prohlásil Stanner.

Zápas hrstku diváků na stadionu a televizní publikum skutečně neoslnil. "Co je nám to platné, že se soupeřům vyrovnáme v poli, když jsme v šestnáctce skoro neškodní. Produktivita je největší slabina naší hry," hodnotil utkání kouč českobudějovického celku Jaroslav Šilhavý. "Dali jsme v 16 zápasech jen 13 gólů a máme jeden z nejhorších útoků v lize. Mladá Boleslav dala ze dvou střel v prvním poločase dva góly, to je trochu rozdíl. Hosté vyhráli naprosto zaslouženě," dodal kouč Jihočechů.

"Bylo to takové kostrbaté, ale po domácí ztrátě se Slováckem jsme potřebovali ty body trochu dohnat. Já nejsem velký střelec, hraju I. ligu už sedmou sezonu a tohle byl můj teprve třetí ligový gól. Teď na podzim druhý. Domácí tým moje branka zaskočila, zastavila jeho aktivitu," poznamenal slovenský záložník Lukáš Opiela, autor vydařené trefy v 17. minutě.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA