hokej_golČástku čtyři miliony korun uvolní město Tábor na splacení dluhů v mládežnickém hokeji, které jdou za Hockey klubem z minulosti. Pomoc sportu schválili zastupitelé, uvedl v úterý pro agenturu Mediafax tajemník města Lubomír Šrámek.

Radnice dá hokejovému klubu dotaci ve výši téměř 2,8 milionu korun a navíc poskytne bezúročnou půjčku ve výši 1,3 milionu korun, kterou musí hokejisté splatit do konce roku 2014 v šesti splátkách po 221 tisících korunách. Zastupitelé pak všemi přítomnými hlasy odsouhlasili, že ve smlouvě s klubem bude bod o vymáhání prokazatelné škody po bývalém vedení HC Tábor.

“Hokej je tak zachráněn a mládežníci mohou začít trénovat. Jinak by hrozilo, že tento hokej bude v Táboře ohrožen a mládež nebude mít kde trénovat,“ uvedl starosta Jiří Fišer (T2020).

Krok, který podpořilo 15 zastupitelů a který má narychlo oddlužit mládežnický sport, kritizují zástupci klubu KSČM. “Přestože nový šéf občanského sdružení Hockey Club Štěpán Kadilák konstatoval, že splácet do roku 2014 šest pravidelných splátek je při nákladech na běžný provoz mládežnického hokeje nereálné, peníze klub dostal. Tímto rozhodnutím je mládežnický hokej odsouzen k problémům v příštích letech,“ míní předseda klubu komunistů Ladislav Šedivý.

Ten má spolu se stranickými kolegy za to, že místo jednorázové podpory řešící momentální situaci, budou noví funkcionáři v budoucnu jen tlačit před sebou balvan dluhů z minulosti. Navíc prý stále není jasné, kam vlastně peníze zmizely a proč dluhy vznikly. Město hokej podporovalo několik let milionovými částkami, dluhy začaly vznikat nejméně čtyři roky nazpět.

Kromě pronájmu stadionu dluží táborský mládežnický hokej například za dopravní služby, či na odvodech na finančním úřadě.

“Hokeji jsme se rozhodli pomoc hlavně proto, abychom zachránili činnost klubu, v němž je sdruženo několik desítek dětí a mladých lidí, kteří by se tak ocitli bez možnosti dál rozvíjet svou sportovní činnost,“ dodal starosta.

Případ nejen mládežnického, ale i dospělého hokeje, v němž jsou až šestnáctimilionové dluhy, zajímá také policii, která věc prověřuje.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA