atletika_blokMistrovství České republiky dorostenců a juniorů v atletice, bude ve dnech 25. – 27. června hostit jihočeský Tábor. Starostka Hana Randová (ODS) pro agenturu Mediafax v úterý uvedla, že je to největší sportovní událost letošního roku v jižních Čechách. Do města nad Lužnicí se sjede kolem 700 mladých atletů, kteří budou soutěžit o medaili. Akci pořádá z pověření Českého atletického svazu atletický oddíl TJ Vodní stavby Tábor s podporou Jihočeského kraje, města Tábor, občanského sdružení Jihočeský patriot a Swietelsky stavební s.r.o.

"Jsem velmi rád, že kraj může podpořit tak významný atletický podnik, na kterém diváci možná uvidí budoucí české reprezentanty, olympioniky či dokonce olympijské vítěze," uvedl jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD).

Podpora mládežnického sportu podle něho patří k prioritám kraje. “A Tábor už několikrát prokázal, že dokáže být pro podobné atletické mítinky více než dobrým hostitelem,“ doplnil Zimola.
Závodníky osobně podpoří i olympijská vítězka v běhu na lyžích Kateřina Neumannová.

Mladí atleti a atletky z celé republiky začnou soutěžit na táborském stadiónu Míru v pátek 25. června odpoledne, mistrovství pak končí v neděli odpoledne.“Divákům se představí na 700 závodníků v dorosteneckých a juniorských kategoriích. Z hlediska rozsahu se jedná o největších atletickou událost nejen v historii táborské, ale i jihočeské atletiky,“ uvedl ředitel závodu David Bor z TJ VS Tábor.

Pořádání mistrovství České republiky na území kraje znamená i výrazný motivační prvek pro domácí atlety. "V posledních letech získávali jihočeští závodníci na tomto šampionátu medaile, což znamená i nominaci na mezistátní utkání nebo možnost plnit limity na mistrovství světa juniorů," uvedl Bor.

Právě úspěchy jihočeských mladých atletů na republikové úrovni jsou podle něho tou nejlepší pozvánkou pro diváky.

Vstup na všechny soutěže mají diváci zdarma. Mistrovství republiky doprovází i vložené závody atletických přípravek a nedělní doprovodný program pro děti „Kids athletics“ na Sokolské plovárně pod stadiónem Míru. Občanské Sdružení Jihočeský patriot, které je jedním z partnerů mistrovství, odmění nejúspěšnější malé atlety a atletky cyklistickými přilbami, zakoupenými ze sponzorského daru společnosti ČEZ rámci akce Jižní Čechy bezpečné.

zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA
REKLAMA