eon fotbalek_ikonyDvanáct týmů se o víkendu utkalo v prvním regionálním kole E.ON Junior Cupu v Blatné. Do velkého finále po celodenních bojích postupuje jako vítěz tým SK UNION Vršovice. Druhým postupujícím jsou mladí fotbalisté z TJ Mirotice, kteří v turnaji získali „divokou kartu“.

První víkendový turnaj v Blatné odstartoval o pár minut později, než bylo v plánu. Malou komplikací se stala porucha auta rozhodčích, kteří na hřiště dorazili v náhradním voze s malým zpožděním, a to doslova s jogínským uměním. Čtveřice sudích s řidičem se i s výbavou doslova vysoukala z malého náhradního auta. O pár minut později se ale už na všech čtyřech hřištích naplno rozběhly fotbalové turnaje letošního prvního kola E.ON Junior Cupu. Vítězem prvního regionálního kola se nakonec stal tým SK UNION Vršovice, který na turnaj vyrazil jako náhradník. O to větší radost z vítězství v týmu juniorských fotbalistů panovala. 

REKLAMA

eon fotbalek_1

Nejmladším hráčem turnaje byl vyhlášen Kryštof Česánek a titul nejlepšího brankáře se odvezl Jakub Daniel z Vodňan. Střelecky se v Blatné nejlépe dařilo hráči Vršovic Filipu Paterovi. Během turnaje se také vyhlašoval nejlepší hráč, který získal týdenní pobyt ve fotbalové škole Petra Čecha. Právě titul nejlepšího hráče ukázal, že juniorský fotbal mohou hrát nejen chlapci, ale i děvčata. Titul získala Aneta Pochmanová z ČAFC Praha. Půvabná blondýnka s copem, která o hlavu převyšovala ostatní hráče, ani na okamžik nenechala diváky na pochybách, že titul jí patří oprávněně.

eon fotbalek_2

V Blatné se souběžně hrál i E.ON Rodinný fotbálek, tedy rodinný turnaj, do kterého se mohou zapojit všichni příchozí. Pro ty byl připravený bohatý doprovodný program v podobě jízdy na elektrických koloběžkách a jízdy na Segway. Jako novinka se na E.ON Junior Cupu představil také stánek Smart Mobility, a diváci se tak mohli svézt ulicemi Blatné v elektromobilech a prohlédnout si auta na CNG. Už tento víkend pokračuje E.ON Junior Cup v Milevsku a Mikulově.

eon fotbalek_3

CELKOVÉ POŘADÍ: 

1. SK UNION Vršovice

2. ČAFC Praha

3. FK Mirotice

4. KF Vodňany

5. TJ Šumavan Vimperk

6. Sokol Bavorov

7. TJ Blatná

8. TJ Vítějovice

9. SK Vacov

10. TJ Sokol Bělčice

11. TJ Dražejov

12. FK Chelčice


Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA