tancovani_cb_ikoV Českých Budějovicích 23. března 2011 – Sportovní hala Stromovka v Českých Budějovicích bude v neděli 27. března od 11 do 20 hod. doslova praskat ve švech! Na největší jihočeskou taneční show – regionální kolo nejmasovější taneční soutěže formací v ČR Topgal Dance Life Tour (TDLT) 2011 - přijede rekordních 1676 tanečníků (o 160 více než loni) z celkem 17 klubů, kteří se předvedou s 99 formacemi!

Nejsilnější zastoupení zde bude mít domácí klub TC MOVE 21, který do soutěže zapojí 450 tanečníků a 22 choreografií. „Naší doménou jsou především styly street a disco show formace, v nichž budeme bojovat o postupy do zemského a následně celostátního kola, kde můžeme získat nominace na mezinárodní soutěže,“ vysvětluje Lenka Čondlová z tanečního centra MOVE 21, které je zároveň pořadatelem tohoto regionálního kola TDLT. V minulém roce získal tento českobudějovický klub hned dva tituly mistrů světa v disco street show dance, a to v kategorii dětí a juniorů, dospělí tanečníci vybojovali na této mezinárodní soutěži na Ukrajině krásný bronz. Na letošním regionálním kole TDLT se tanečníci MOVE 21 představí například s formacemi Pan Tau, Disneyland, Španělsko nebo Chobotnice. Početné výpravy do Budějovic vysílají již tradičně i soubory jako TS Žába Veselí nad Lužnicí, TŠ Atak Tábor, TC ZIP Písek, či RM Dance Strakonice. Nejvíce soutěžících se zde utká ve streetových disciplínách jako je hip hop a street show, a to především v národní lize. Na své si zde však přijdou také  milovníci disko, show a modern dance formací a nebudou chybět ani břišní tance... 

Letošní již čtvrtý ročník této nejmasovější české taneční soutěže má 22 kol (10 regionálních, 5 zemských a 7 mistrovství ČR), která budou probíhat ve 14 městech celkem 32 víkendových dnů (březen až červen)! Rozdáno bude přes 45 tisíc medailí, uděleno bude 40 titulů mistrů ČR formací a 50 titulů mistrů ČR v sólech, duetech a malých skupinách. Dalších 24 formací se bude moci po celý rok pyšnit titulem vítěze soutěže ,,celostátních kol“.

tancovani_cb
Tanečníci budou soutěžit ve 28 disciplínách, z toho 16 extraligových (I. liga o tituly mistrů ČR a postupy na mezinárodní soutěže), 8 národních (II. liga o vítězství v celostátním kole) a 4 zemských (III. liga o mistrovské tituly Moravy a Čech). „Chceme, aby se do soutěže mohly zapojit, jak ty nejlepší taneční týmy z celé ČR, tak i začínající kluby a aby si všichni skvěle zatančili, pobavili se a měli příjemný pocit z výher. Proto jsou disciplíny rozděleny do třech výkonnostních kategorií,“ poukazuje na zvyšující se atraktivitu soutěže Jiří Hubený, prezident občanského sdružení Czech dance organization, které soutěž již čtvrtým rokem pořádá. A že je o co bojovat! Vítězové určitých disciplín si kromě medailí a diplomů budou odnášet ceny v souhrnné výši více než 2 mil. korun v podobě značkových tašek a batohů, zájezdů do italské Kalábrie zdarma nebo zlevněných pobytů v tomto letovisku, šeky na nákup taneční obuvi, děti se mohou těšit i na plyšové hračky nebo dokonce originálního plyšového maskota a junioři a dospělí tanečníci jistě ocení výhru v podobě profesionálního DVD o vítězném klubu nebo profesionálních fotografií klubu i jednotlivých tanečníků.  

Více informací, fotografie i průběžné výsledky naleznete na stránkách www.czechdance.org nebo www.tdlt.cz nebo na facebooku Czech dance organization.

REKLAMA