hokejka_01_ikoNečekaného lídra má po osmi kolech česká nejvyšší hokejová soutěž. Na prvním místě tabulky se i díky středeční vydřené výhře nad Kometou Brno vyhřívá celek HC Mountfield České Budějovice, který se ale musí potýkat s celou sérií zranění, ohlasy po utkání přinesl ve čtvrtek oficiální web Jihočechů.

Žádné bujaré oslavy se po středečním tříbodovém zisku a nástupu do čela extraligy na jihu Čech nekonaly. Hráčům se po triumfu 3:2 v bojovném duelu spíše ulevilo. "Zaplať pánbů, že to takhle dopadlo," oddechl si po zápase útočník Václav Pletka, který krátce před koncem druhé třetiny vyrovnal na 2:2 a zavelel tak k obratu ve skóre.

"To se nám povedlo, chtěli jsme to ještě zkusit, viděli jsme, že zbývá třicet vteřin do konce. Márty (Martynek - pozn. red.) mi puk krásně dal a já už jsem jen nastavil hokejku," popisoval situaci před vyrovnávací trefou Pletka, jehož tým měl v tu chvíli za sebou nepovedenou pasáž. Ve druhé polovině první periody totiž hned dvakrát inkasoval a zdálo se, že soupeř je na koni. "Ve třetí třetině už jsme opět měli nějaké šance, hráli zodpovědně dozadu a nakonec dal Mikeš (Mikeska - pozn. red.) krásný gól," dodal Pletka.

Michal Mikeska se vrátil na led poprvé po zranění. Na centru prvního útoku ale odvedl dobrý výkon, který podtrhl vítěznou brankou. "Jen jsem zavřel oči a prostřelil jsem to," popsal s nadsázkou svou trefu a k duelu dodal: "Prvních deset minut jsme tlačili, byli aktivní, pak nás ale zmrazily inkasované branky. Nevěděli jsme, co se sebou."

Letos se Jihočechům podařilo otočit už průběh utkání s Plzní a Pardubicemi. "Loni byl stav 0:1 a my už věděli, že jsme prohráli. Letos nás situace, kdy prohráváme, nelámou. Je dobré vědět, že zápasy umíme otočit," liboval si Mikeska, na kterého při absenci Kašpaříka, Langhammera, Květoně a Podlešáka spadla role tahouna týmu.

"Marodka se rozmohla, musím to teď táhnout, dokud to půjde, než se připojí jiní. Dlouho to bylo na Kašpim, proti Brnu to zbylo tak trochu na mně," tuší zkušený forvard. "Je nás tam dvacet a musíme se nahrazovat. Protože nenahraditelný není nikdo," dodal Mikeska.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA