prespolni_behJindřichův Hradec hostí ve čtvrtek 14. října krajský přebor v přespolním běhu. Předseda Krajské rady Asociace školních sportovních klubů Jan Steinbauer řekl v pondělí agentuře Mediafax, že o tituly krajských přeborníků se utkají jak jednotlivci, tak čtyřčlenná družstva.

„Celkem by se soutěže mělo zúčastnit až 120 mladých závodníků z celých jižních Čech,” uvedl Jan Steinbauer. Krajský přebor v přespolním běhu je jednou z mnoha mládežnických sportovních akcí podporovaných Jihočeským krajem v rámci projektu Jižní Čechy sportovní. Projekt, realizovaný díky partnerské spolupráci a podpoře Jaderné elektrárny Temelín v rámci akcí „využití volného času a rozvíjení talentu dětí a mládeže“ se orientuje na podporu masovějších sportovních aktivit mládeže po celý rok 2010 a v první polovině roku 2011.

„Hlavním cílem projektu je co největší zefektivnění podpory amatérského masového sportu, zejména na školské úrovni, tedy žáků základních a středních škol, tak jak byly vytipovány ve spolupráci s Jihočeským krajem,“ řekl hejtman Jiří Zimola (ČSSD).

Projekt, jehož generálním partnerem je Jaderná elektrárna Temelín a realizátorem občanské sdružení Jihočeský patriot, podpořila olympijská vítězka Kateřina Neumannová, která se stejně jako Jiří Zimola většiny závodů také osobně zúčastní.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA