fotbal_micFotbalový obránce Roman Lengyel se dohodl na kontraktu s vedením prvoligového klubu SK Dynamo České Budějovice, když v pondělí předčasně ukončil smlouvu v ruském celku FC Rostov. Informaci v úterý přinesly oficiální stránky jihočeského klubu.

Internetové stránky FC Rostov v pondělí oznámily, že jednatřicetiletý český obránce v klubu končí po vzájemné dohodě obou stran. Z Rostova Lengyel odcestoval hned v pondělí a v kariéře bude zkušený bek pokračovat v Gambrinus lize, v kádru Dynama České Budějovice.

Na jih Čech se odchovanec klubu Lengyel vrací po jedenácti sezónách strávených ve Spartě, Teplicích a ruských týmech Saturn Ramenskoje, FK Krasnodar a FC Rostov. Lengyel odehrál v české nejvyšší soutěži 130 zápasů a dal v nich čtyři góly.

"I přes celkem dobrý start do nové sezóny se snažíme udělat maximum pro posílení kádru, abychom lize hráli vice než důstojnou roli. Proto jsme se již od léta snažili dotáhnout Romanův příchod a jsme velmi rádi, že se to konečně povedlo", uvedl generální manažer jihočeského klubu Jiří Kotrba.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA