fotbal_hracDlouhodobá zranění kolen v úvodu letošní sezony fotbalové Gambrinus ligy vyřadila ze hry českobudějovické duo Petr Benát a Martin Leština. Podle úterních zpráv klubového webu se kreativní záložník Benát už zapojil do tréninku, Leština si však na svůj návrat ještě počká.

Benáta v posledních dvou letech provázely vleklé zdravotní problémy. Po potížích s třísly, které měl ve své první sezoně za Dynamo České Budějovice, si natrhl zadní zkřížený vaz a vrátil se do hry až v průběhu jara. Letošní letní přípravu absolvoval po delší době celou a vstoupil také do prvních tří ligových zápasů. Pak ale přišlo úplně stejné zranění, jenže na druhém koleni.

Poslední zápas, který Benát odehrál, bylo střetnutí s pražskou Spartou, když střídal ve 49. minutě. Jeho zdravotní stav se však od té doby výrazně zlepšil a Benát už trénuje s mužstvem. "Koncem září jsem sundal ortézu a byl jsem na kontrolní rezonanci," uvedl. Ta ukázala, že všechno je v pořádku. Čtrnáct dní pak doháněl fyzickou kondici a teď už trénuje se svými spoluhráči.

"Ještě to ale není úplně stoprocentní. Pohyby do strany si ještě musím hodně kontrolovat, ale řekl bych, že každým dnem je to lepší a lepší," řekl Benát. O svém návratu na trávník při mistrovském zápasu však zatím nepřemýšlí. "Zatím bych raději žádné prognózy nedělal a nechal bych to na to, až to bude opravdu dobré."

U obránce Leštiny, který si poranil na začátku sezony přední kolenní vaz, lékaři nejprve zvolili konzervativní metodu léčby. "S doktory jsme se nejdříve domluvili na tom, že to zkusíme nechat asi čtyři až šest týdnů. Po této době to koleno vypadalo nadějně. Zlepšilo se to, začal jsem i s tréninkem. Když jsem se zkusil zapojit do normálního tréninku, tak mě to při určitých pohybech limitovalo a bolelo. Takže jsem musel na operaci," řekl Leština, který chirurgický zákrok prodělal toto pondělí.

Odchovance Dynama tak čeká velmi dlouhá rekonvalescence. "Ptal jsem se spoluhráčů, kteří měli podobné zranění, a ti mi říkali, že je to na několik měsíců. Nejpravděpodobněji na půl roku. Samozřejmě záleží i na okolnostech. Pořád doufám, že se nejpozději za těch šest měsíců vrátím. Když si to přibližně spočítám, tak bych se snad mohl vrátit někdy v dubnu. To bych několik zápasů ještě stihnout mohl," prohlásil Leština.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA