stadion_sk.dynamo.cbČeské Budějovice by rády hostily kvalifikační duel ME mezi Českem a Lichtenštejnskem, který se má uskutečnit 29. března 2011. O přidělení pořadatelství usiluje Karel Poborský jako člen výkonného výboru ČMFS a jako předseda představenstva klubu, informuje oficiální web SK Dynamo České Budějovice.

Aby se mohl zápas kvalifikace mistrovství Evropy mezi ČR a Lichtenštejnskem uskutečnit, musí stadion na Střeleckém ostrově projít složitým schvalovacím procesem, a to jak od zástupců ČMFS, tak i zástupců UEFA. „Zájem o fotbal je v Českých Budějovicích dlouhodobě velmi dobrý, a protože stadion zde prošel v letech 2003-2008 velkou rekonstrukcí, domníváme se, že zápas reprezentace by byl pro fanoušky odměnou a zároveň i velkým lákadlem,“ vysvětluje Karel Poborský.

Stadion na Střeleckém ostrově prošel v posledních letech kompletní rekonstrukcí tribun, osvětlení, parkovišť a vyhřívaného trávníku. Se svou současnou kapacitou necelých sedmi tisíc míst se zařadil mezi stadiony s velmi dobrými podmínkami pro fotbal. „Přestože jsme s podmínkami pro fotbal u nás v Českých Budějovicích velmi spokojeni, k úplné spokojenosti nám chybí ještě zlepšit podmínky pro novináře a nová světelná tabule. Se zástupci města ČB, jako majitelem stadionu, o této situaci jednáme a snad se i velmi brzy domluvíme na dokončení těchto úprav, abychom mohli jihočeským fanouškům zprostředkovat zápasy reprezentace. Bylo by to oživení nejen pro fotbalové fanoušky, ale především velmi dobrá reklama pro celý region,“ doplňuje Karel Poborský.

zdroj: MEDIAFAX

REKLAMA
REKLAMA