fotbal_micKádr fotbalistů Dynama České Budějovice posílí slovenský brankář Jaroslav Beláň a běloruský stoper Dmitrij Lencevič. Oba hráči přicházejí na jih Čech na hostování z týmu Bohemians Praha, informuje ve čtvrtek tiskové oddělení jihočeského prvoligového klubu.

Devětadvacetiletý Beláň je rodákem ze slovenských Kysuckých Lieskovců. První zkušenost s českým fotbalem získal již v lednu 2004 v Synotu Staré Město, později chytal v Mostě, Blšanech a naposledy v týmu střížkovských Bohemians Praha. Na svém kontě má přesně padesát prvoligových startů.

Běloruský reprezentant Dmitrij Lencevič by měl v defenzivní formaci zaplnit místo po Mariánu Jarabicovi, který na začátku srpna přestoupil do polského týmu MKS Cracovia. Sedmadvacetiletý Lencevič se v lednu 2008 zabydlel v základní sestavě Bohemians Praha a přispěl k postupu střížkovského klubu do Gambrinus ligy. Ve dvou posledních sezonách nastoupil k šestatřiceti zápasům. Lencevič během své kariéry nastupoval nejprve v běloruském týmu Dinamo Minsk, poté se stal základním kamenem ruského týmu Torpedo Moskva. Před svým příchodem do Bohemians Praha také krátce působil v Dněpru Dněpropetrovsk. Na svém kontě má také sedm startů za běloruský národní tým.

"Oba hráči k nám přicházejí na hostování do 31. prosince 2010 s následnou opcí," řekl k angažmá obou fotbalistů generální manažer Dynama Jiří Kotrba.

České Budějovice posilují obranné řady i přesto, že po pěti odehraných kolech mají ze všech šestnácti týmů Gambrinus ligy nejnižší počet inkasovaných branek a ani jednou ještě neprohráli.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA