Paříž láká české turisty nejvíce

ParisWebový portál akcniletenky.cz přišel díky nově vyhlášené anketě na zajímavé zjištění – většina českých turistů preferuje při svých krátkých výletech do zahraničí francouzské hlavní město Paříž. Barcelona, Londýn, Amsterdam a jiné populární evropské destinace se tak ocitly až na dalších příčkách preferencí účastníků ankety.

Číst dál...

VIDEO: 15. ročník akce Sedlický úprk

uprk_2010Patnáctý ročník recesistické akce „Sedlický úprk“ odstartoval v sobotu 17.června z pelhřimovského Masarykova náměstí. Nadšená parta letních lyžařů, oděna do nejlepších kousků své garderóby vyrazila na sluncem rozpálenou  7 km  dlouhou trať. Tentokrát svá dřevěná prkýnka nazulo 26 nadšenců, kteří odpoledne dorazili do cíle v Nové Bukové.

Číst dál...

Unikátní přístroj může zabránit tragickým autonehodám

mindballOd začátku prázdnin zemřelo na českých silnicích přes sedmdesát lidí. Tragické autonehody jsou často způsobeny špatnou koncentrací řidičů způsobenou únavou a také horkým počasím. Revoluční přístroj Mindball, který je v Česku novinkou, umí formou hry řidiče naučit pracovat se svojí soustředěností a zabránit tak zbytečně zmařeným životům. Díky Mindballu je možné v kraji Vysočina předejít dalším autonehodám. (zdroj foto: www.newscientist.com)

Číst dál...

Ceny zájezdů Last minute byly letos v červenci o 5% nižší než vloni

dovolenaCeny zájezdů Last minute byly letos v červenci o 5% nižší než vloni, tak hovoří výsledky velkého průzkumu Asociace Českých cestovních kanceláří a agentur ve spolupráci s největší českou cestovní agenturou Invia.cz, kdy byly porovnávány ceny zájezdů letos v červenci a vloni v červenci. Podle průzkumu se nejvíce v červenci, stejně jako v červnu, propadla cena zájezdů do Řecka a do Bulharska. Naopak zdražily zájezdy do Itálie. „Podobný vývoj předpokládáme také v srpnu. Průzkum jsme provedli na vzorku 18 tis. zájezdů od 60 největších cestovních kanceláří,“ vysvětlil Tomio Okamura, viceprezident a mluvčí AČCKA.

Číst dál...

Černá listina nebezpečných leteckých společností se rozrostla o další aerolinky

bluewingsAktuální Černá listina nebezpečných leteckých společností je nově platná od 7.července 2010! Za nebezpečné je nyní prohlášeno přibližně 200 leteckých společností na světě, která létají na pravidelných dopravních linkách! Nově je do seznamu leteckých společností, které mají zakázaný vstup vstup na území EU, jelikož nesplňují bezpečnostní parametry, zahrnuta letecká společnost ze Surinamu ( Blue Wings Airlines) poté, co došlo k sérii nehod letadel této letecké společnosti a při prohlídkách na odbavovací ploše byly na jeho letadlech odhzaleny závažné nedostatky.

Číst dál...

Ve Vídni je nově nejvyšší řetízkový kolotoč na světě!

kolotoc_videnAtrakci pojmenovali Praterturm, jelikož je umístěná v známém vídeňském zábavním parku Prater. Celkově je věž řetízkového kolotoče vysoká 117 m, což odpovídá 33-podlažní výškové budově. Na kolotoči je celkem 12 dvojsedaček, takže se najednou může svést 24 osob. Lidé se točí na sedačkách ve výšce neuvěřitelných 95 metrů rychlostí 60 km/h !!!

Číst dál...

10 nejbezpečnějších destinací světa pro cestování

1._singaporeNa světě existuje několik zemí, kde strach a nejistota jsou neznámé pojmy. V těchto zemích můžete strávit několik týdnů aniž byste byli rušeni zprávami o trestných činech či krádežích. Pokud se tedy při cestování příliš obáváte o svoji bezpečnost a neradi riskujete, nabízíme následující přehled těch nejbezpečnějších zemí.

Číst dál...

REKLAMA