OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fotbal 03Fotbalisté FC Vysočina se po třech týdnech vrací do Olomouce. Na Andrově stadiónu nastoupí k úvodnímu duelu 4. kola Poháru České pošty proti domácí Sigmě. Jejich cíl bude jasný – zajistit si do odvety, která se v Jihlavě uskuteční na konci října, takový výsledek, aby jim dával reálnou šanci na postup do čtvrtfinále.

Poslední vystoupení Jihlavy v Olomouci mají všichni v živé paměti. Vysočina v hanácké metropoli podala velmi dobrý výkon a v utkání dvakrát vedla, přičemž velmi cenný tříbodový zisk držela ještě 7 minut před koncem. Nakonec však jihlavský tým odjížděl ze stadiónu Sigmy velmi smutně a se smolnou porážkou 4:3. Bude tento zápas poučení do prvního duelu osmifinále Poháru České pošty? „Ve fotbale platí, že každý zápas je jiný. Přesto je v tomto případě rozhodně na místě, abychom z naší čerstvé zkušenosti vyšli a z těchto poznatků čerpali i pro sobotní pohárový duel. Na straně Sigmy neočekávám, že dojde ke změně herního stylu či k výrazné rošádě sestavy,“ řekl trenér František Komňacký.

REKLAMA

Sigma si po výhře nad Jihlavou připsala další dva cenné tříbodové zisky. Znamená to, že její forma jde nahoru? „Sigma vždy bojovala o přední příčky tabulky a atakovala pohárová umístění. Rozhodně nejde o klub, který by měl mít sestupové starosti. Pomalejší rozjezd Olomouce v aktuálním ročníku Gambrinus ligy byl pouze určitou shodou okolností. Tento tým náleží do horní poloviny tabulky a jeho poslední výkony a výsledky to potvrzují. Nijak mne to nepřekvapuje,“ uvedl jihlavský lodivod.

S jakým cílem Vysočina na Hanou pocestuje? „Pro oba týmy představujeme domácí pohár velkou motivaci. Sigma v posledních letech jeho prostřednictvím útočí na start v Evropské lize a i my jsme k poháru vždy přistupovali maximálně zodpovědně. Rádi bychom se v letošním ročníku probojovali co nejdále. Čekám bojovný duel, který může být ovlivněn pohárovými specifiky. Z Olomouce chceme v sobotu večer odjíždět s výsledkem, který nám dobrou výchozí pozici pro domácí odvetu,“ zdůraznil trenér FC Vysočina.

Víte, s jakými hráči nemůžete počítat? „Nad startem některých hráčů panuje otazník a o sestavě budeme rozhodovat až v den utkání. Určitě však nebudeme kompletní a změny v sestavě nastanou. Náš kádr je momentálně ze zdravotních důvodů docela okleštěný. Vítáme tedy blížící se reprezentační pauzu, během které se snad většina hráčů dá zdravotně dohromady. Pro náročný a důležitý konec podzimu je budeme potřebovat,“ informoval Komňacký.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

REKLAMA