OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

fc vysocina hraci zapasKonec fotbalové sezóny a letní přestávka před startem přípravy na nový ročník je ve všech klubech ve znamení prodlužování hráčských smluv, návratů z hostování a přestupových jednání. Nejinak je tomu i v FC Vysočina. Nyní vám přinášíme první várku změn a novinek z jihlavského prvoligového kádru.

Fotbalová Vysočina v uplynulém ročníku prožila dvě zcela rozdílné sezóny. Zatímco po podzimu byla na poslední sestupové příčce, tak jarní bilance tým posunula na čtvrtou pozici za nejsilnější a nejbohatší české kluby. Přitom o tento výsledkový obrat se postarali stejní hráči, kteří jihlavský dres oblékali i na jaře. Naplnila se tak důvěra vedení klubu ve stávající fotbalisty. Potvrdilo se, že rázný řez do kádru v zimě nebyl nutný a nesporně kvalitní tým potřeboval důvěru a oživení.

REKLAMA

„Náš sportovní management intenzivně pracuje na podobě kádru pro nadcházející ročník SYNOT ligy. Jsme rádi, že jsme se s řadou hráčů domluvili na prodloužení jejich kontaktů, na druhou stranu nás mrzí, že někteří členové širšího kádru před naší nabídkou preferují snahu nalézt zahraniční angažmá. Je logické, že v návaznosti na tyto předpokládané odchody činí sportovní vedení klubu kroky k doplnění a posílení kádru. To se bude odvíjet i od výsledku jednání o prodloužení jihlavského působení Adama Jánoše a Jana Mikuly. I proto je zatím jedinou potvrzenou novou tváří v kádru dvacetiletý krajní záložník a kapitán juniorky Jakub Fulnek. Další novinky z kádru lze očekávat na konci tohoto týdne,“ informoval Miroslav Fuks, tiskový mluvčí FC Vysočina.

Prodloužení smluv:

Jaromír Blažek, Tomáš Marek, Václav Koloušek a Ondřej Šourek – prodloužili hráčskou smlouvu minimálně o rok.

Tomáš Josl – klub nevyužil opci na prodloužení smlouvy, neboť hráč projevil zájem nalézt zahraniční angažmá.

Karol Karlík – hráči byla nabídnuta nová smlouva, ale ten projevil zájem nalézt zahraniční angažmá.

Petr Tlustý a Muris Mešanović – klub s hráči jedná o prodloužení hráčských smluv.

Fotbalisté na hostování:

Michal Vepřek (Sigma Olomouc) – klub se rozhodl neuplatnit opci na jeho přestup a hráč se vrátil do Olomouce.

Jan Mikula (Slavia Praha) – probíhají jednání o jeho setrvání v Jihlavě.

Adam Jánoš (Sparta Praha) – probíhají jednání o pokračování hostování v FC Vysočina.

Arnold Šimonek (Manisaspor), Jan Kliment (Banská Bystrica), Lukáš Kryštůfek (Vlašim), Jakub Teplý (Ústí nad Labem) a Jindřich Kučera (Žďár nad Sázavou) – hráči se vrátí z hostování do letní přípravy FC Vysočina, která odstartuje dne 18. června.

Nové posily:

Jakub Fulnek – přeřazen z juniorky.


 

Jižní Čechy plné novinek a aktuálních informací

Úspory energie sledujte na EnergyTV

REKLAMA