OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

dukovanyJaderní technici v dukovanské elektrárně dokončili opravu závady na netěsnícím potrubí na čtvrtém bloku. Elektrárna se může vrátit k běžnému provozu, potvrdil ve středu agentuře Mediafax mluvčí JE Dukovany Petr Spilka.

Problémy na netěsnící trubičce objevili technici elektrárny v pátek. „Závada není nebezpečná, ale kvůli opravě musel být odstaven celý čtvrtý blok,“ potvrdil už v pátek mluvčí elektrárny. Závada podle něj nemohla způsobit elektrárně ani lidem v jejím okolí žádné potíže.

Do oprav se technici mohli pustit až v pondělí poté, co bylo celé místo speciálně vychlazeno. „Oprava netěsnosti 0,5 litru chladiva za hodinu na potrubí odvzdušnění trasy doplňování primárního okruhu, které se nachází v ochranné obálce reaktoru a primárního okruhu proběhla v úterý v 18.00,“ uvedl Spilka ve středu ráno.

Podle něj už proběhla i kontrola čistoty opravy. „Všechny zkoušky prokázaly, že je zařízení vyhovující a bez závad,“ dodal Spilka. Elektrárna se tak může vrátit k běžnému provozu. „Po ukončené opravě čeká čtvrtý blok JE Dukovany postupný náhřev na parametry tlakových zkoušek bloku, které jsou předepsané před spuštěním štěpné řetězové reakce a náběhem bloku na výkon,“ vysvětlil mluvčí elektrárny.

Pokud vše půjde podle plánu, začne odpojený 4. blok dodávat elektřinu v pátek.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA