OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

zelenina2Obchodníci na Vysočině zdražili během uplynulých čtyř týdnů především rajčata, s cenou dolů šly nejvíce brambory. Vyplývá to z pátečních údajů Českého statistického úřadu (ČSÚ).

V kraji mezi 14. červnem a 12. červencem 2011 zdražilo 11 z 26 sledovaných potravin, osm jich naopak zlevnilo, cena sedmi dalších se nezměnila.

Nejvýraznější zdražení statistici na Vysočině zaznamenali u rajských jablek, a to o 7,97 procenta na 22,58 Kč/kg. To je mírně nad celostátním průměrem. S cenou nahoru však šly například i papriky, jablka, pomeranče, cukr, rýže či rostlinné máslo.

Nejvíce zlevnily brambory, a to o 13,80 procenta. Kilogram stojí průměrně 13,95 Kč, což je však stále o zhruba jednu korunu nad celostátním průměrem. Obchodníci upravili směrem dolů například i ceny mléka, vajec, eidamské cihly, pšeničné mouky či piva.

Za poslední čtyři týdny obchodníci v České republice nejvíce zdražili papriky, a to o 15,14 procenta na 44,80 Kč za jeden kilogram. Dražší jsou i těstoviny, hovězí maso, mléko, máslo, rýže, cukr nebo pivo. Nejvíce naopak zlevnily konzumní brambory, a to o 18,84 procenta na 12,84 Kč za kilogram. Spolu s bramborami snížili čeští obchodníci i ceny banánů, pečiva, pšeničné mouky, vajec či eidamské cihly.

zdroj: MEDIAFAX
REKLAMA