OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

Značka PSJ se po deseti letech vrací do areálu Vysoké školy ekonomické na náměstí Winstona Churchilla v Praze 3. V letech 2004 a 2005 se zde ve sdružení podílela na výstavbě moderní Rajské budovy a nyní zahájila komplexní rekonstrukci Staré budovy. Rok trvající stavební práce si vyžádají 92 milionů korun.

PSJ se stalo vítězem veřejného výběrového řízení Vysoké školy ekonomické v Praze na rekonstrukce terminálových učeben a infrastruktury nejstarší budovy vysokoškolského areálu. „Stavební práce se rozběhly v červenci 2015 a předpokládají roční dobu trvání. Dílo bude krom úvodních dvou měsíců probíhat za plného provozu školy a po stanovených etapách. Dokončíme ho na klíč včetně vybavení počítači, audiovizuální technikou, nábytkem a dalších součástí učeben. Jak je při rekonstrukcích obvyklé, projektová dokumentace zcela neodpovídá stavu objektu. S tím se ale musíme umět vypořádat,“ informoval Erik Březina, projektový manažer Regionu Čechy PSJ.

REKLAMA

vse stara budova PSJ

Foto: archiv PSJ

Rekonstrukce 1. až 3. patra Staré budovy bude zahrnovat zejména nové podlahy, kompletní rekonstrukce elektroinstalace, opravy povrchů stěn a vybudování nových podhledů. Ve speciálních prostorách bude instalován akustický podhled a obklad zadních stěn. Původní špaletová okna budou nahrazena novými. Toalety budou kompletně přestavěny včetně rekonstrukce vytápění. Stávající serverovny budou sjednoceny a ve vytvořeném rekonstruovaném prostoru vznikne učebna. Serverovny budou upraveny pro zabezpečení zvláštního charakteru informačních technologií včetně podlahy, elektroinstalace, podhledu a datových rozvodů.

Nově bude zbudována prodejna vědecké literatury, jejíž součástí se stane vestavěné lehké ocelové mezipatro. Doplněny zde budou všechny sítě, dále budou potřeba nové podlahy, opravy stěn a podhledy. Upraveno bude též zázemí pro úschovné skříňky. Osazeny budou nové vzduchotechnické jednotky nad konstrukcí střechy včetně rozvodů. Rekonstrukcí projde také kotelna.


Praha a okolí plné novinek a aktuálních informací

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA