OTAZNIKY hotnews

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

PRÁVĚ VYSÍLÁME – SLEDUJTE ŽIVĚ TELEVIZNÍ STANICI i-Vysočina.cz – INFORMUJEME O VŠEM  

ilustracni INFO ikonaVyhlašování výsledků 12. ročníku ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku se přesunulo na Vysočinu. V prostorách hotelu Skalský dvůr nedaleko Bystřice nad Pernštejnem byli 2. června v odpoledních hodinách dekorováni krajští vítězové titulem Sodexo Zaměstnavatel regionu 2014 v kraji Vysočina. Ocenění získala společnost Valeo Compressor Europe. Progresivním zaměstnavatelem se stala firma MANN+HUMMEL Service.

Rostoucí zájem o prestižní ocenění podle mezinárodní metodiky PwC Saratoga se letos projevil v rekordním počtu 152 registrovaných firem ze všech krajů České republiky. Organizátorem ocenění je Klub zaměstnavatelů, který ve svém třetím roce činnosti sdružuje 140 členů, převážně ředitelů lidských zdrojů většiny předních zaměstnavatelů působících v ČR. Generálním partnerem soutěže je společnost Sodexo Pass Česká republika a.s.

REKLAMA

Zakladatel Klubu zaměstnavatelů i ocenění Zaměstnavatel roku Pavel Hulák představil některé novinky letošního ročníku. „V hlavních kategoriích podle metodiky PwC Saratoga se snažíme spíše o stabilizaci, jen s mírnými úpravami kritérií na základě loňských ohlasů. Největší novinkou ročníku 2014 je hodnocení středních a vysokých škol samotnými zaměstnavateli z pohledu přínosu pro trh práce s udělením titulu ‚DOPORUČENO ZAMĚSTNAVATELI‘. V prvním pololetí bude probíhat hodnocení podpořené regionálními setkáními k Zaměstnavateli roku a na podzim vyhlásíme výsledky. Klíčovým tématem celého ročníku jsou Výzvy zaměstnavatelů nové vládě ČR v oblastech jako flexibilita pracovní síly, zdanění mezd a benefitů, důchodová reforma, ochrana zdraví zaměstnanců, nebo směřování školství pro potřeby trhu práce se stejnojmennou konferencí,“ přiblížil Hulák.

Závod Valeo Compressor Europe v Humpolci je nejmladším zástupcem průmyslové skupiny Valeo na území České republiky, která se specializuje na výrobu rotačních a pístových kompresorů pro klimatizační systémy osobních automobilů.

„Toto ocenění je pro nás velice významné a prestižní. Již potřetí se nám podařilo získat 1. místo v soutěži Zaměstnavatel regionu 2014 do 5 000 zaměstnanců v kraji Vysočina. Ocenění je důležitým ukazatelem pro všechny naše stávající zaměstnance, obchodní partnery a hlavně potenciální uchazeče o práci v naší společnosti. Pro vedení společnosti je toto ocenění výzvou a závazkem k dalšímu zlepšování pracovních podmínek v našem závodě,“ říká Laurent FASAN, Generální ředitel společnosti Valeo Compressor Europe.

Progresivním zaměstnavatelem se stala firma MANN+HUMMEL Service, poskytovatel servisních služeb (účetnictví, personalistika, management projektů, konstrukce & vývoj, IT, nákup aj.) pro ostatní pobočky MANN+HUMMEL Group. Mezi studenty se největšímu zájmu těší Stora Enso Wood Products Ždírec.

„Ocenění si velmi vážíme a znamená pro nás opravdu mnoho. Jsme si velice dobře vědomi, že klíčem k obchodnímu úspěchu jsou právě naši zaměstnanci, kteří si váží své práce a našeho přístupu k nim. Dbáme na slaďování pracovního a osobního života, zaměstnancům například nabízíme pružnou pracovní dobu, zkrácené úvazky či práci formou home office. V průběhu celého roku se také aktivně zapojujeme do života v našem regionu, podporujeme vzdělávání, sport, kulturní akce, děti i hendikepované spoluobčany,“ uvedl Richard Auer, jednatel společnosti MANN+HUMMEL Service.

Výsledky pro kraj Vysočina:
Sodexo Zaměstnavatel regionu -  do 5 000 zaměstnanců
Valeo Compressor Europe s.r.o
Progresivní zaměstnavatel roku – do 500 zaměstnanců
MANN + HUMMEL Service s.r.o.
The Most Desired Company – Nejžádanější zaměstnavatel regionu mezi studenty VŠ
Stora Enso Wood Products Ždírec s.r.o.

Již 17. června čeká všechny účastníky celostátní finále s konferencí „Výzvy zaměstnavatelů nové vládě ČR“ a vyhlášením hlavních kategorií ocenění Sodexo Zaměstnavatel roku 2014.


 

Vysočina plná novinek a aktuálních informací

REKLAMA